Piast mierzy w awans

IV LIGA. Po niezwykle udanej rundzie jesiennej IV ligi zakończonej trzecim miejscem, apetyty władz jak też kibiców Piasta Tuczempy znacznie wzrosły.

Trener Marek Strawa mówi wprost o walce do wyższej klasy rozgrywkowej. – Następna taka szansa może się pojawić dopiero za kilka lat, więc już teraz powinniśmy spróbować włączyć się do walki o awans – mówi szkoleniowiec Piasta.

– Pomysł włączenia się naszej drużyny do walki o najwyższe cele zrodził się w trakcie tradycyjnego opłatka z udziałem piłkarzy, działaczy oraz kibiców – opowiada trener Marek Strawa – W trakcie składanych życzeń często przewijał się aspekt naszego ewentualnego awansu do trzeciej ligi. Wtedy też zdaliśmy sobie sprawę z tego, że przy odpowiednim wsparciu sponsorów życzenia te będziemy mogli spełnić już w bieżącym sezonie. Na półmetku rozgrywek zanotowaliśmy niewielką, zaledwie dwupunktową stratę do prowadzącego JKS-u, a ponadto, mamy stabilną sytuację finansową w klubie. Grzechem więc byłoby nie spróbować walki o najwyższe cele. Na kolejną taką szansę możemy czekać bardzo długo.

Sparują z mocnymi rywalami…

W zrealizowaniu głównego celu wiosny, czyli skutecznym włączeniu się do walki o awans, podopiecznym trenera Marka Strawy mają pomóc liczne sparingi z mocnymi rywalami. W sumie Piast rozegra 10 gier. Pierwszą już 29 stycznia z Czuwajem Przemyśl. Ponadto, piłkarze od 7 lutego będą przebywać na zimowym obozie Uściu Gorlickim, gdzie przez tydzień będą ładować akumulatory przed rundą rewanżową. – Nie zapominamy też o kadrze Piasta – zapewnia trener Strawa – Wprawdzie po rundzie jesiennej nie zanotowaliśmy żadnych ubytków, ale to wcale nie oznacza, że drużyna nie potrzebuje wzmocnień. Jesteśmy zainteresowani sprowadzeniem Mariusza Olchy z Pogórza Rokietnica oraz Bartosza Madeja z Siarki Tarnobrzeg. Ponadto, prowadzimy rozmowy z utalentowanym wychowankiem Hutnika Kraków, którego nazwiska, jak na razie nie chciałbym ujawniać.

Henryk Majcher

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments