Pięcioosobowa rodzina zatruła się czadem

RZESZÓW. Małżeństwo dwudziestoparolatków, ich dwoje dzieci, w wieku 2 i 3 lat oraz jedna starsza osoba, zatruło się czadem w swoim mieszkaniu w bloku przy ul. Wincentego Pola.

– Zgłoszenie nadeszło w niedzielę około godziny 10 – informuje st. kpt. Marcin Betleja, rzecznik prasowy straży pożarnej. – Źródłem tlenku węgla był piecyk łazienkowy. Cała rodzina z objawami zatrucia została przewieziona do szpitala. W chwili przybycia karetki byli przytomni i nie było bezpośredniego zagrożenia ich życia. Trzeba jednak pamiętać, że zatrucia tlenkiem węgla są bardzo niebezpieczne. Nawet lekkie podtrucie może wywołać bardzo poważne skutki i długo odczuwalne następstwa. Szczególnie zagrożone są małe dzieci, których organizmy dopiero się rozwijają.

Jeżeli w pomieszczeniu nie ma odpowiedniej ilości tlenu, to gaz spalany w piecykach łazienkowych i kuchniach gazowych powoduje powstawanie tlenku węgla – zabójczego czadu. Brak wentylacji sprawia, że ten bezwonny i bezbarwny gaz stopniowo wypełnia mieszkanie.

kr

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments