Pielęgniarki w walce z białaczką

Małgorzata Hydel i Lidia Jarecka Mucha (z lewej), pielęgniarki mieleckiej interny podczas akcji “Wspólnie przeciw białaczce" pobierały krew do badania genetycznego

MIELEC. Jak twierdzą, na co dzień w pracy nie zawsze mogą pomóc tym najciężej chorym, tak jakby tego chciały. Stąd ich udział w charytatywnej akcji.

Lekarka Agnieszka Słocka i osiem pielęgniarek (Małgorzata Pyż, Beata Szypuła, Lidia Jarecka Mucha, Małgorzata Hydel, Małgorzata Kowalska, Małgorzata Młynek, Jolanta Dul, oraz Renata Basara) ze Szpitala Powiatowego im Edmunda Biernackiego w Mielcu wzięły udział w charytatywnej akcji „Wspólnie przeciw białaczce”, która odbyła się w sobotę (27 ub. m.) na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Pracownice szpitala zupełnie społecznie pobierały krew do badania genetycznego. Dzięki czemu można było zarejestrować chętnych w banku potencjalnych dawców szpiku.

Całym sercem chciałoby się im pomóc…

Małgorzata Hydel i Lidia Jarecka Mucha, na co dzień pracują, jako pielęgniarki Oddziału Wewnętrznego mieleckiej lecznicy. Tam bardzo często spotykają się z białaczką.

– Trafiają do nas ludzie bardzo chorzy, przerażeni, cierpiący, a przy tym nierzadko u progu życia, bo młodzi – mówi pani Małgorzata. – Naprawdę całym sercem chciałoby się im pomóc. I właśnie taka akcja na pewno jest krokiem w takim kierunku – podkreśla. Jej koleżanka z mieleckiej interny Lidia Jarecka Mucha przyznaje, że, choć chętnych do rejestracji w bazie dawców nie brakowało, zawsze mogłoby być ich więcej.

– To pierwsza tego typu akcja w Mielcu, więc jest już jakiś początek – zaznacza pani Lidia. – Na pewno wieść się rozniesie i przy następnych tego typu inicjatywach chętnych do udziału w nich będzie dużo więcej. My też będziemy o tym mówić, będą to robić nasi znajomi i bliscy. Na pewno powiedzą ci, którzy oddali krew. I w ten sposób te mieleckie obchody Dnia Dawcy Szpiku rzeczywiście zyskają głęboki sens – uważa pielęgniarka.

Paweł Galek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments