Pieniądze dla poszkodowanych rolników

PODKARPACIE. W lutym rozpocznie się kolejny nabór wniosków o wsparcie na odbudowę gospodarstw zniszczonych przez powodzie.

Ogłoszony został termin przyjmowania wniosków w programie „Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych oraz wprowadzenie odpowiednich działań zapobiegawczych”.

Rolnicy będą mogli składać wnioski o przyznanie pomocy na odbudowę gospodarstw zniszczonych przez powodzie i osuwiska od 2 lutego do 15 marca 2011 r. To już trzeci nabór wniosków w tym programie. W całym kraju do rozdania ok. 400 milionów złotych.

Wnioski przyjmowane będą w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (oddział regionalny lub biura powiatowe). Pomoc będzie przysługiwać tym rolnikom, którzy w stracili budynki, maszyny, urządzenia, inwentarz żywy, plantacje wieloletnie (w tym sady) o wartości co najmniej 10 tys. zł i powyżej 30 proc. strat średniej rocznej wartości produkcji rolnej.

– O przyznaniu pomocy nie będzie decydowała kolejność składania wniosków, lecz jakość wniosku określona w rozporządzenia Ministra Rolnictwa – mówi Izabela Kulaga z rzeszowskiego oddziału ARiMR.

Adam Cyło

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments