Pieniądze dla Tarnobrzega i Ropczyc

TARNOBRZEG, ROPCZYCE. Będą pieniądze na likwidację strat powodziowych z programu 3×200

Samorządy przeznaczą uzyskane pieniądze na odbudowę zniszczonej przez powódź infrastruktury. W Tarnobrzegu środki zostaną wykorzystane na odbudowę, i remonty budynków wielofunkcyjnych i siedziby OSP na osiedlu Wielowieś oraz budynków przedszkoli na osiedlach Zakrzów i Sobów. Gmina Ropczyce za pozyskane środki będzie remontować budynek urzędu miasta, miejskie szalety, gminne budynki mieszkalne, socjalny blok przy ul. Kochanowskiego, Dzienny Dom Pobytu Emerytów, Rencistów i Osób Samotnych oraz ok. 20 km rowów melioracyjnych.

Pieniądze pochodzą z programy 3×200, w ramach, którego pomoc uzyskały już dwie inne gminy na Podkarpaciu. Jasło otrzymało 6 mln złotych a Gorzyce 9 mln złotych, które przeznaczono na odbudowę infrastruktury zniszczonej przez powódź.

Łączny budżet programu to 600 mln złotych dla całego kraju. Środki pochodzą z trzech źródeł: 200 mln złotych pochodzi z rezerwy celowej budżetu państwa, 200 mln z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i koleje 200 mln z programów unijnych.

ArtG

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments