Pieniądze lubią ciszę

Na Podpromie przyjeżdżają ludzie z całego Podkarpacia, a także z Tarnowa, Krakowa i Kielc. Ilu z nich odwróci się od drużyny, która na koszulkach będzie mieć jedynie napis „Asseco”? Fot. Paweł Bialic

SIATKÓWKA. CWKS Resovia kontra Asseco Poland – temat nieustannie wzbudza wielkie emocje.

Co w sprawie CWKS Resovia kontra Asseco Poland zmieniło się przez kilka dni, od kiedy wybuchła medialna bomba? Resovia nie jest tak radykalna w swoich żądaniach i można przypuszczać, że obie strony wypracują kompromis. Piłka wciąż leży jednak po stronie Adama Górala.

Pecunia non olet – w Resovii wiedzą o tym doskonale. Powinni też wiedzieć, że pieniądze lubią ciszę. Tymczasem zamiast prowadzić rozmowy w kuluarach, działacze radośnie zaczęli opowiadać o wszystkim dziennikarzom. Dziś nie chcą przyznać się do błędu. – Gdybyśmy siedzieli jak mysz pod miotłą, kibice oskarżyliby nas o opieszałość – tłumaczył mi jeden z nich. Ale mnie się wydaje, że sztuka dyplomacji nie jest najmocniejszą stroną rządzących klubem.

Ratować kopaczy
Nie należę do tych, którzy rzucają kalumnie pod adresem prezesa CWKS Resovia Aleksandra Bentkowskiego. Nie oskarżam go ani o chciwość ani o próbę wyłudzenia pieniędzy. Skończyła się umowa, Resovia nie chce być na wieki świętym Mikołajem. Ma do tego prawo. Tylko że większość osób zaangażowanych emocjonalnie w ten spór już wydało wyrok: wadliwie zarządzany klub drugoligowych (de facto, trzecio) kopaczy chce w ten sposób ratować swoje finanse.

Szefowie Resovii spotkali się kilka dni temu z kierownictwem siatkarskiego klubu. Wciągnięty został w to wszystko również prezydent Rzeszowa. Ponoć rozmowy toczyły się w przyjaznej atmosferze. Wiem, że dziś o kwocie 40 tysięcy zł miesięcznie za prawo do posługiwania się przez Asseco nazwą Resovia, jej symbolami i barwami, nikt już nie mówi. CWKS Resovia gotowa jest pójść na ustępstwa. Duże ustępstwa. Tylko że wciąż nie wiadomo, co zrobi Adam Góral.

Zapewne jest poirytowany całą sytuacją. Czy rozważa zmianę nazwy siatkarskiego mistrza Polski? Trudno zgadnąć. Kilka lat temu sondował, czy Asseco Rzeszów przyjmie się wśród kibiców Resovii. Gdy usłyszał, że nie ma takiej opcji, z pomysłu zrezygnował. Ale wtedy nikt nie przypierał go do muru, nie żądał pieniędzy.

Nie ma już Mostostalu Kędzierzyn, Chemika Bydgoszcz ani GKS Jastrzębie. Mimo tego kibice chodzą na mecze ZAKSY, Delecty i Jastrzębskiego Węgla. Siatkówka przyciąga na trybuny rodziny z dziećmi, mnóstwo młodzieży, kobiet, ludzi kultury, polityki i biznesu. To jest inny rodzaj spektaklu i kibice różniący się diametralnie od tych, którzy chodzą na mecze piłkarskie. Gdy w Legii „Żyleta” obraziła się na właścicieli klubu, frekwencja i obroty spadły do tego stopnia, że koncern ITI ugiął się przed kibicami. Siatkówka to inny świat. Finałowe starcia Resovii z ZAKSĄ chciało obejrzeć ponad 40 tysięcy fanów. Na Podpromie przyjeżdżają ludzie z całego Podkarpacia, a także z Tarnowa, Krakowa i Kielc. Ilu z nich odwróci się od drużyny, która na koszulkach będzie mieć jedynie napis „Asseco”?

PRZECZYTAJ KOMENTARZ: „Twierdza Rzeszów powinna być resoviacka!”

Tomasz Szeliga

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
b52PasiakROMANStanborjan Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
b52
Gość
b52

A ja proponuję żeby w przypadku gdy się nie dogadają zmienić nazwę na ASSECO SOVIA i po bólu

Pasiak
Gość
Pasiak

jak się komuś skończy licencja na oprogramowanie firmy Asseco to również proponuję nie płacić za kolejną licencję – PROSTE! Gdzie ci wszyscy krzykacze od siatkówki byli jak zespół grał na hali ROSiR pod nazwą mPunkt Rzeszów. JA TAM BYŁEM. Natomiast na Podpromie poszedłem raz i podziękowałem. To nie mój świat. Pop corn, orkiestra i jeden wielki western. Najlepiej jak zespół przegrywa i te dziady z innych miast wychodzą do domu przed końcem.

ROMAN
Gość
ROMAN

po prostu mści się to że na samym początku jak powstawał ten ” twór” nie dopięto wszystkich spraw na ” tip – top ” – i dlatego teraz mamy to co mamy – ale to typowe po ” polsku ” jakoś to się kręci a potem- zgrzyty/ nerwy/ racje/ pyskówki/ szarpanie / – aby wszystko zakończyło się tak by wszyscy byli zaspokojeni i siatka rozsławiała region.

Stan
Gość
Stan

Ciekawe co by było gdyby ktoś nazwał swoją firmę z branży komputerowej „Aseko” i czy Góral nie podał Go do sądu jak Hortex Hortino. Pytanie co z koszulkami Resovia mistrz ze wcześniejszymi datami.

borjan
Gość
borjan

Ja proponuję by na najbliższej sesji rady Miasta pan Walawender zgłosił wniosek by Asseco też zapłaciło do miejskiej kasy za to że w nazwie drużyny jest słowo Rzeszów. A co czemu i miast ma też coś nie zarobić ….A tak na serio to chyba komuś w głowie się poprzewracało by za taka reklamę jaka wam Asseco zrobiło ,domagać się jeszcze pieniędzy. Ani złotówka się nie należy a pseudo-grajki jak zaczną grać i będą mieć wyniki to sponsorzy sami przyjdą !!!!

ryszard ochodzki
Gość
ryszard ochodzki

to w koncu asseco resovia jest resovia czy sie pod nia tylko podszywa dzierzawiac nazwe? bo wychodzi na to, ze tak naprawde to istnieja dziesiec lat wiec skad na ich stronie info ze byli mistrzem pare razy w latach 70-tych, kiedy jeszcze w ogole nie istnieli?