Pieniądze na świąteczne światełka są, a na latarnie już nie

Na ul. Przemysłowej brakuje latarni, co znacznie utrudnia poruszanie się po niej po zmroku. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. – Dlaczego np. na ul. Przemysłowej nie ma latarni? – pyta nasz Czytelnik.

Władze miejskie szaleją: prawie 500 tys. zł na świąteczne światełka i około 130 tys. zł na oświetlenie ratusza. A jak się okazuje, na wielu rzeszowskich ulicach brakuje podstawowego oświetlenia. – Piesi chodzą nieoświetlonymi ścieżkami i chodnikami, a kierowcy poruszają się ślimaczym tempem, albo muszą jeździć na “długich” światłach, żeby zobaczyć, co dzieje się dwa metry przed maską samochodu – mówi pan Mariusz, który zatelefonował do Super Nowości.

Zdaniem naszego Czytelnika, doskonałym przykładem jest ul. Przemysłowa. – Łącznik z ulicą Podkarpacką jest pięknie zrobiony i oświetlony. Szkoda tylko, że zapomnieli o ul. Przemysłowej, gdzie latarni można szukać z lupą – zauważa pan Mariusz.

Faktycznie, na całej ulicy próżno szukać latarni oświetlających jezdnie. Bo, jako takie, owszem są, ale skierowane na budynki znajdujące się wzdłuż ul. Przemysłowej. I tak jadąc wieczorem, a teraz już nawet po południu (po zmianie czasu na zimowy), światło pobliskich latarni pada na sklepy, markety i obiekty przemysłowe. Niestety, nie na ulice.

– Chodzić tamtędy albo jeździć autem jest naprawdę ciężko. Wydaje mi się, że postawienie kilku latarni nie stanowi jakiegoś znacznego kosztu dla budżetu miejskiego – mówi pan Mariusz. – Czy ktoś naprawdę czeka, aż dojdzie do tragedii?

Mimo kilku prób nie udało się nam skontaktować z biurem prasowym prezydenta Rzeszowa. W związku z tym, w imieniu mieszkańców Rzeszowa apelujemy do władz miejskich o przyjrzenie się sprawie i zadbanie o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Ewelina Nawrot

7
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
slatupROMANzedwfMarkiz de SadeStudent Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Markiz de Sade
Gość
Markiz de Sade

Niechobrz do Rzeszowa!

ROMAN
Gość
ROMAN

głupota i debilizm osiąga pomału APOGEUM – należy w trybie pilnym druty zasilające te świecące fanaberie podpiąć do szarych komórek decydujących o tych pomysłach bo wygląda że w ich łepetynach szare komórki przestały pracować i potrzebują odpowiedniego zasilania do podejmowania właściwych decyzji a nie do robienia świątecznej szopki !

zedwf
Gość
zedwf

a podkarpacka do boguchwały!!!!!!!?????????

slatup
Gość
slatup

akurat tu nie trafiles przeciez kable juz ułożyli, fundamenty montują, za niedługo będą latarnie

Markiz de Sade
Gość
Markiz de Sade

A ja zwracam uwagę na oświetlenie drogi w Niechobrzu.
Chodzi o drogę pomiędzy Szkołą nr 1 a Krzyżem Milenijnym.
Na długości drogi są miejsca dobrze oswietlone, ale są też czarne dziury – można na znajdujacych się tam słupach zamontować dodatkowe lampy.
Zwłaszcza teraz, kiedy ciemno robi się wcześnie, a poza tym droga wąska, bez chodnika i bez porządnego pobocza.

Student
Gość
Student

…a ja mam prośbę o interwencję w sprawie oświetlenia przy ul. Dominikańskiej w Rzeszowie, a dokładniej przed budynkami, 6, 6A, 8. Wieczorem strach tamtędy przechodzić a nie ma tam ani jednej latarni. Ciemności egipskie, a w dodatku okoliczna menelnia urządza tam sobie libacje (włącznie z okupowaniem terenu przedszkola).

zombi
Gość
zombi

aczego się nalezy spodziewać po zdziecinniałym starcu i jego przydupasach