Pierwsze krzesełka na mieleckim stadionie

Tak wyglądają pierwsze krzesełka na nowym mieleckim stadionie. Fot. Archiwum

MIELEC. Zamontowanych zostanie siedem tysięcy biało-niebieskich siedzisk.

To historyczny moment dla Mielca, a na pewno dla fanów miejscowego sportu. Na przebudowywanym stadionie rozpoczęto montaż plastikowych siedzisk. O układzie kolorystycznym trybun zadecydowali sami mielczanie, którzy przesyłali swoje sugestie do Urzędu Miejskiego. W ciągu najbliższych tygodni na pojawić się ok. 7 tys. krzesełek.

Pierwsze rzędy na trybunie wschodniej, czyli od strony ul. Solskiego, przymocowano w ub. środę (20 bm.). Układ kolorystyczny montażu krzesełek powstał dzięki konsultacjom z mieszkańcami. Wszystkie nadesłane propozycje nawiązywały do historycznych barw Stali.

Ostatecznie wybrany projekt złożony jest z nieregularnego układu biało-niebieskich krzesełek tworzących falę i swoim wzorem może przypominać ułożenie siedzisk na wielu stadionach, min. na Stadionie Narodowym. Obecnie trwają ostatnie prace wykończeniowe pomieszczeń pod trybuną wschodnią i montaż ostatnich elementów dachu na trybunie zachodniej.

Rozpoczęło się również wytyczanie mocowań urządzeń lekkoatletycznych takich jak m.in. klatka do rzutu młotem. Od kilku miesięcy gotowa jest murawa boiska, a gdy tylko aura pozwoli, rozpocznie się układanie tartanowej bieżni lekkoatletycznej. Przebudowa stadionu to największe przedsięwzięcie miasta od lat. Koszt inwestycji, której wykonawcą jest firma Tamex, przekracza 40 mln zł. Nowy stadion ma być oddany do użytku pod koniec br.

Paweł Galek

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
slonik Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
slonik
Gość
slonik

A przy przetargu suma ta wynosiła 35 milionów. Skąd takie rosnące koszty? Ano stąd, że jakiś „mędrzec” wymyślił remont stadionu bez zburzenia wszystkiego do fundamentów. Na starych zmurszałych i zagrzybionych konstrukcjach postawiono dach. Stare ściany zamalowano farbą, położono płytki. Wszystko to robiono często na mrozie. po remoncie trzeba będzie przeprowadzić kolejny remont. Ciekawe kto zapłaci za tę fuszerkę i opóźnienie w oddaniu obiektu od ponad rok?