Pierwsze lądowanie śmigłowca ratunkowego

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który transportował pacjenta z Jasła z uszkodzonym kręgosłupem pierwszy raz wylądował na przyszpitalnym lądowisku szpitala w Mielcu.Fot. Archiwum

MIELEC. Przyszpitalny heliport przeszedł praktyczny test.

Na mieleckim lądowisku przyszpitalnym po raz pierwszy wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który transportował pacjenta z Jasła. Chory wskutek wypadku doznał poważnego urazu szyjnego odcinka kręgosłupa. Jest pacjentem oddziału neurochirurgii.

– Zostaliśmy powiadomieni o konieczności przyjęcia poszkodowanego, uruchomiliśmy więc automatycznie wszystkie konieczne procedury, zarówno na szpitalnym oddziale ratunkowym jak i na samym lądowisku – mówi lek. med. Andrzej Gardian, zastępca dyrektora ds. lecznictwa w Szpitalu Powiatowym w Mielcu. – Wszystko odbyło się bez żadnych przeszkód, bardzo sprawnie, a pacjent jest hospitalizowany na oddziale neurochirurgii – uzupełnia lek. med. Andrzej Graca, ordynator SOR.

Czekało na test
Lądowisko już od pewnego czasu było w pełni przygotowane zarówno do przekazania chorego do jednostki zewnętrznej, jak i przyjęcia pacjenta. Praktyczny test przeszło dopiero teraz. – Chory dzięki wykorzystaniu drogi powietrznej błyskawicznie trafił pod opiekę naszych fachowców, a lądowisko spełniło swoją rolę w praktyce – mówi Leszek Kołacz, dyrektor placówki. – Godny zaznaczenia jest fakt, że pierwsze lądowanie śmigłowca ratunkowego miało związek z przyjęciem pacjenta na jeden z naszych oddziałów. To pokazuje, że procentuje wysiłek utworzenia bardzo potrzebnych oddziałów specjalistycznych – dodaje dyrektor.

Anna Moraniec

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments