Pierwsze takie derby

Wilki Krosno w piątek w derbowym pojedynku zmierzą się z RZTŻ Rzeszów. Fot. Wilki Krosno

ŻUŻEL. 2.LŻ. – Czas najwyższy przełamać tę złą krośnieńską passę w meczach z Rzeszowa i wreszcie z nim wygrać – zapowiada Grzegorz Leśniak, prezes Wilków.

Zespół z Krosna jeszcze nigdy nie wygrał z rzeszowską drużyną pojedynku o ligowe punkty. To może się zmienić już w ten piątek, kiedy krośnianie będą podejmować na własnym torze Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe i po raz pierwszy w historii będą faworytem derbów Podkarpacia.

Podopieczni Janusza Ślączki przystąpią do meczu z dwoma zwycięstwami na koncie. Zwłaszcza ostatnia wygrana w Opolu sprawiła, że to właśnie w ekipie Wilków należy upatrywać murowanego kandydata do awansu na zaplecze PGE Ekstraligi. – Czy jesteśmy faworytem derbów? Przed meczem każdy ma szansę wygrać, a już w trakcie spotkania bywa różnie. My przygotowujemy się jak do każdego innego spotkania. Nie traktujemy tego pojedynku jakoś specjalnie tylko z racji tego, że jedziemy z Rzeszowa. Prawdziwe derby to były kiedyś. Dziś to wygląda trochę inaczej. Chcemy oczywiście dobrze pojechać, wygrać i zadowolić kibiców – zapewnia Ślączka, który po raz kolejny zdecydował się na sprawdzone już w tegorocznych bojach zestawienia. – Jedziemy, wygrywamy, drużyna się rozumie, więc nie zmieniamy nic w składzie. Pod „14” pojedzie tym razem Bartek Kowalski – informuje opiekun Wilków.

Po ostatniej porażce w Wittstocku na zmiany – przynajmniej w awizowanym składzie – zdecydował się za to trener rzeszowian, Janusz Stachyra, który do Krosna nie zabiera kapitana zespołu, Patryka Rolnickiego. Żużlowiec, który doskonale zna tor przy ul. Legionów (w sezonie 2019 startował w ekipie Wilków jako „gość” – przyp. red.) to jak na razie największe rozczarowanie w ekipie RzTŻ. – Myślałem, że mecz w Krośnie będzie dla Patryka taką próbą odblokowania się. No bo gdzie miałby to zrobić, jak nie na krośnieńskim torze, na który przecież się wychowywał, często trenując w latach juniorskich – wyjaśnia Grzegorz Leśniak, prezes Wilków. Wszystko wskazuje jednak na to, że Rolnickiego tym razem zabraknie w rzeszowskiej ekipie. Przynajmniej teoretycznie zastąpić ma go Ilja Czałow, dla którego byłby do debiut w rzeszowskich barwach. Niewykluczone jednak, że goście zdecydują się na jakąś niespodziankę. – Skład musiałem podać we wtorek, a w jakim ostatecznie zestawieniu pojedziemy, to okaże się dopiero w piątek – mówi nieco tajemniczo Janusz Stachyra, który podobnie jak Janusz Ślączka specjalnie nie przejmuje się faktem, że będzie do derbowy pojedynek. – To nie będzie jakiś inny mecz, tylko taki sam, jak wszystkie inne. Jak w każdej drużynie są mocne i słabe ogniwa. Pracujemy nad tym, aby te ostatnie wyeliminować i żeby było dobrze – zapewnia Stachyra. W awizowanym składzie przyjezdnych na próżno szukać „gościa” z Grudziądza, Marcina Turowskiego, który porozbijał się w ostatni meczu GKM-u w Rybniku. Jest jednak spora szansa, że grudziądzanin ostatecznie zjawi się w Krośnie. Być może nie tylko on…

Piątkowy mecz obejrzy z wysokości trybun niespełna 2,5 tys. kibiców (50 procent pojemności stadionu). Wśród nich będą również fani z Rzeszowa. Dla tych, którzy do tej pory nie zdążyli zakupić biletów, pozostanie jedynie transmisja telewizyjna, bowiem jak informuje krośnieński klub niemal wszystkie bilety rozeszły się przed dniem meczowym.

AWIZOWANE SKŁADY

WILKI: 9. M. Jędrzejewski, 10. D. Dróżdż, 11. E. Krcmar, 12. A. Karpow, 13. W. Tarasienko, 15. P. Wojdyło.

RZTŻ: 1. D. Stachyra, 2. A. Ellis, 3. I. Czałow, 4. P. Hansen, 5. D. Lampart, 6. M. Majcher, 7. P. Zieliński.

Sędzia Jerzy Najwer. Komisarz Michał Wojaczek.

WILKI KROSNO – RZTŻ RZESZÓW

piątek, godz. 16 (transmisja Motowizja)

********************************************************************************************

ZASADY STADIONOWE

Spotkanie odbędzie się zgodnie z nowym reżimem sanitarnym PZM i Rozporządzeniem Rządowym odnośnie organizacji imprez sportowych. Podczas wchodzenia na stadion i obecności na obiekcie należy stosować się do zasad bezpieczeństwa. Otwarcie bram stadionu dla kibiców nastąpi o godzinie 14.30.

Zasady wejścia na stadion:
– każda osoba wchodząca na stadion będzie miała mierzoną temperaturę
– podczas wchodzenia na stadion należy zdezynfekować ręce
– podczas wchodzenia na obiekt, do momentu zajęcia miejsca, należy mieć założoną maseczkę. Również podczas przemieszczania się po obiekcie należy używać maseczki, komina lub innego materiału zasłaniającego usta i nos

Uwaga:
Zgodnie z rozporządzeniem rządowym dotyczącym uczestnictwa w imprezach sportowych prosimy o zajmowanie w rzędach co drugiego miejsca siedzącego. Przepis nie dotyczy rodzin oraz osób wspólnie mieszkających lub wspólnie gospodarujących.

ZASADY ZAJMOWANIA MIEJSC NA STADIONIE

TRYBUNA KRYTA:

Trybuna Kryta (czyli Sektory A i B) tworzy strefę rodzinną. Wejście na Trybunę Krytą możliwe jest tylko dla posiadaczy karnetów Trybuna Kryta lub biletów Trybuna Kryta. Miejsca zajmowane są według numerów na karnetach Trybuna Kryta. Posiadacze biletów mają obowiązek ustąpienia miejsca osobom z karnetami Trybuna Kryta. Dodatkowo dzieci na trybunie krytej również muszą posiadać karnet Trybuna Kryta lub bilet na Trybunę Krytą. W przypadku ich braku dzieci muszą zająć miejsca wyłącznie na kolanach rodziców.

TRYBUNA ODKRYTA:

Trybunę Odkrytą tworzą sektory C, D, E, F. Wszystkie miejsca na Trybunie Odkrytej są ponumerowane. UWAGA! Wejście na Trybunę Odkrytą (sektory C, D, E, F) możliwe jest TYLKO dla posiadaczy niebieskich karnetów Normalny Plus, czyli karnetów numerowanych. Nie obowiązuje jednak numeracja, ponieważ według obowiązującego rządowego rozporządzenia należy zajmować co drugie miejsce w rzędzie. Krzesełka do zajmowania miejsc na Trybunie Odkrytej zostały oznaczone naklejkami z napisem: „TU MOŻESZ USIĄŚĆ”.

MIEJSCA STOJĄCE WOKÓŁ I i II WIRAŻU:

Osoby posiadające Karnety Normalny, Ulgowy i Junior oraz osoby posiadające Bilety Normalne lub Bilety Junior zajmują miejsca stojące wokół I lub II wirażu i nie mają możliwości zajęcia krzesełek na Trybunie Krytej jak i całej Trybunie Odkrytej. Na stadionie będą czynne fan shopy z gadżetami i punkty gastronomiczne. Podczas zakupów prosimy o zachowanie odległości 1,5 m. Programy meczowe w cenie 10 zł do zakupu w fan shopach.

mj

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
ROMANarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ROMAN
Gość
ROMAN

No i pikuś – klapa no – ni ma kto śmigać trzaby kogoś dobrego co by punkty robił i to przy każdym swoim starcie no łapanka pod ratuszem nic nie da ,nie to co np.w 1985 że z pod ratusza z łapanki Gości do Libi na kontrakt wysyłano i dawali rade . To sport może by tak na rezerwe taktyczną mój brat sie nadał no jeździli my na jawce 50 cm3 w latach 60- siątych a on potem śmigal na Osie i ciął zdrowo No tu po owalu by śmigał jak na zamkniętej kierownicy w łuki by dobrze wchodził no… Czytaj więcej »

arek
Gość
arek

Obawiam się , że wilki przegrają ten mecz. Po co brali Pana Borcza , aby patronował temu spotkaniu. To bardzo zły wybór w przypadku tego Pana. Było dobrze, to po co tacy ludzie? zarząd powinien się mocno zastanowić, nad tym co robi. Pozdrawiam i oczywiście mocno kibicuję krośnieńskiej drużynie.