Pierwszy dzień egzaminów gimnazjalnych

Gimnazjaliści na koniec trzyletniej nauki piszą egzaminy z języka polskiego, historii i wosu-u, przedmiotów przyrodniczych, matematyki i języka obcego. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW, PODKARPACIE. Wyniki testów będą miały wpływ na przyjęcie do szkoły średniej.

Już we wtorek (23.04) rozpoczyna się trzydniowy maraton uczniów ostatnich klas szkół gimnazjalnych. Młodzież mierzy się z minimum pięcioma egzaminami. Przygotowywali się do nich przez 3 lata w szkole.

We wtorek o godz. 9 zacznie się cała seria egzaminów. Najpierw sprawdzona zostanie wiedza i umiejętności uczniów z zakresu historii oraz wiedzy o społeczeństwie. O godz. 11 napiszą egzamin z języka polskiego. W środę zmierzą się z przedmiotami ścisłymi. O godz. 9 zacznie się egzamin z przedmiotów przyrodniczych. Tu będzie się liczyć wiedza z biologii, geografii, chemii oraz fizyki i astronomii. O godz. 11 napiszą test z matematyki.

Ostatni dzień (25 kwietnia) odbędzie się pod hasłem egzaminów z języków obcych. W większości szkół jest to język angielski. O godz. 9 odbędzie się poziom podstawowy, a dwie godziny później poziom rozszerzony dla tych, którzy czują, że posiadają większą wiedzę z języka obcego.

Uczniom przypominamy, że zmienił się sposób kodowania w przypadku zestawu zadań z matematyki. Uczniowie również wyłącznie w przypadku zestawu zadań z matematyki będą musieli wyrwać z zestawu cztery środkowe strony. Przeznaczone są na zapisanie rozwiązań zadań otwartych oraz na brudnopis. Rozwiązań nie wolno zapisywać poza ramką przeznaczoną na rozwiązanie każdego zadania ze względu na konieczność skanowania stron.

Blanka Szlachcińska

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o