Pierwszy i ostatni casting na piłkarza Resovii

Dziesięciu kandydatom do gry w Resovii przyglądali się trener Artur Łuczyk, dyrektor sportowy Jerzy Podbrożny i szefowie rzeszowskiego klubu.

II LIGA. Dziesięciu kandydatom do gry w Resovii przyglądali się  trener Artur Łuczyk, dyrektor sportowy Jerzy Podbrożny i szefowie rzeszowskiego klubu. – Szansę na angaż zachował bramkarz i jeden z zawodników ofensywnych – zdradza Łuczyk.

Test-mecz odbył się w Przybyszówce, gdzie „pasiaki” – na czas remontu własnego boiska – będą się przygotowywać do sezonu. Spośród dziesiątki zawodników w Rzeszowie nieznanych, pojawiło się dwóch młodzieżowców z Ukrainy, gracze Młodej Ekstraklasy, Radosław Gil z Tuczemp, który podstaw futbolu uczył się w krakowskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego, a także Łukasz Zaniewski, pomocnik Jagiellonii Białystok występujący ostatnio w GLKS Nadarzyn.

– Dobre wrażenie wywarł 19-letni bramkarz z IV ligi małopolskiej i jeden z zawodników ofensywnych. Szukamy trzeciego golkipera, więc z tego coś może się urodzić. Pozostali różnicy nie zrobili i nie sądzę, żebyśmy po raz drugi organizowali tego rodzaju sprawdzian – przyznał trener Resovii, który poszukuje środkowego obrońcy i pomocnika oraz silnego, wysokiego napastnika. Kogoś w typie Tomasza Płonki, który wstępnie porozumiał się z działaczami Resovii, ale z bogatszą przeszłością. – To muszą być piłkarze grający ostatnio co najmniej na poziomie II ligi – precyzuje Łuczyk.

Nadal nie wiadomo, czy w Resovii zostaną Sebastian Hajduk i Piotr Szkolnik. Opiekun „pasiaków” chciałby bowiem, żeby na lewej obronie występował młodzieżowiec. Piłkarze Resovii mają wolne do 27 czerwca. Kilka dni później rozpoczną serię gier kontrolnych, a 4 lipca wyjadą na tygodniowy obóz do Pustyni.

SPARINGI RESOVII

2 lipca z Bruk-Bet Nieciecza6 lipca z KSZO Ostrowiec (do potwierdzenia)

9 lipca z Garbarnią Kraków (do potwierdzenia)

13 lipca ze Stalą Stalowa Wola16 lipca z Izolatorem Boguchwała

20 lipca – mecz Pucharu Polski23 lipca – początek II ligi

Tomasz Szeliga

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments