Pierwszy rajd wokół Jeziora Tarnobrzeskiego

Ponad 10-kilometrowa trasa wokół Jeziora Tarnobrzeskiego to dystans, który łatwy jest do pokonania i przez dorosłych i przez dzieci. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. W minioną sobotę, około 100 rowerzystów wzięło udział w pierwszym rowerowym rajdzie wokół Jeziora Tarnobrzeskiego. Uczestnicy imprezy mieli okazję okrążyć akwen na trasie liczącej niecałe 11 km.

To pierwsza w tym sezonie impreza rekreacyjna związana z Jeziorem Tarnobrzeskim. Już 1 maja odbędą się tu także długo wyczekiwane przez wielbicieli moczenia kija zawody wędkarskie, a w kolejnych tygodniach rozegrane zostaną regaty, a także jedyny na Podkarpaciu maraton.

Przypomnijmy, Jezioro Tarnobrzeskie to drugi pod względem wielkości akwen na Podkarpaciu, którego powierzchnia obejmuje około 500 hektarów. Jest to także jedno z najgłębszych jezior w Polsce, bo jego wysokość sięga nawet 42 metrów. Uwielbiają go nurkowie, którzy chwalą je za krystalicznie czystą wodę i bujną roślinność.

Otwarcie sezonu nad Jeziorem Tarnobrzeskim władze Tarnobrzega zaplanowały na 1 maja. Przypomnijmy, że na zalewie obowiązuje strefa ciszy, a więc nie mogą z niego korzystać miłośnicy sprzętów motorowodnych.

mrok

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.