Pierwszy śnieg pod koniec listopada

- Zima najbardziej da się nam we znaki w grudniu – mów Tomasz Zubilewicz, meteorolog i prezenter ze stacji TVN. Fot. Wit Hadło

PODKARPACIE. Najbliższe dni upłyną pod znakiem zimnej jesiennej pogody. Jednak koniec października i początek listopada zapowiada się ładnie. Zima pierwszy raz da o sobie znać pod koniec listopada a najmocniej ściśnie w grudniu.

Specjalnie dla Czytelników Super Nowości pogodę zapowiada Tomasz Zubilewicz, meteorolog i prezenter ze stacji TVN.

– Październik będzie chłodny, za sprawą zimnych północno-wschodnich wiatrów, czekają nas częste zmiany ciśnień i raczej niskie temperatury – mówi Tomasz Zubilewicz, meteorolog i prezenter ze stacji TVN. – Ocieplenie powinno pojawić się na przełomie października i listopada, jest więc szansa, że na Wszystkich Świętych będzie w miarę ciepło.
Według prognozy, jaką przygotował dla nas Tomasz Zubilewicz, pierwszy śnieg może spaść już około 20 listopada. Jednak najbardziej zimowy miesiącem okaże się grudzień, właśnie wtedy zima da się nam najbardziej we znaki. Względnie ciepłe mają się okazać natomiast kolejne miesiące – zarówno w styczniu jak i w lutym zima złagodnieje.

Opr. ArtG

do “Pierwszy śnieg pod koniec listopada”

  1. ruskowsianin

    Jak daleko siegam pamiecia to rozne byly lata. Na Wszystkich swietych nieraz padal snieg i byla rewia futer wyciaganych z szaf, ale i byly lata gdy bylo cieplutko ze w samej wiatrowce lub w swetrze mozna bylo isc na groby bliskich. Bywaly lata ze jeszcze na grzyby chodzilem i sopelki lodu wisialy na grzybach nawet w polowie listopada. Babcia moja nazywala snieg dzielac go na 3 rodzaje : 1-szy to ptasi bo straszy ptaszki, 2-gi to ogrodniczy i warzywniczy konczacy prace w ogrodach i 3-ci kmiecy. Kmiecy jak spadl to juz lezy i nie topnieje i zazwyczaj tak bywalo w okolicach Bozego Narodzenia.
    Tak ze jak ptasi jest zapowiadany na koniec listopada to dla mnie wyglada na to ze bedzie regularna zima.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.