Pierwszy test kadry

Bogdan Wenta będzie miał okazję sprawdzić w jakiej formie są jego podopieczni na kilkanaście tygodni przed kontynentalnym czempionatem.

REPREZENTACJA. Biało-czerwoni rozpoczynają przygotowania do ME.

W piątek w Gdyni rozpocznie się Międzynarodowy Turniej z udziałem nasze reprezentacji oraz drużyn Rosji, Austrii i Białorusi. Impreza stanowi kolejny etap przygotowań do mistrzostw Europy, w których nasza reprezentacja zagra na początku przyszłego roku.

– Największa praca będzie nas czekała w styczniu. Na ten turniej podchodzimy z marszu, będzie to forma sprawdzenia przede wszystkim dla kadrowiczów. Każdy zawodnik otrzyma swój czas na boisku i zobaczymy jak wypadnie. Oczywiście liczymy na wygranie całych zawodów – powiedział trener Bogdan Wenta.

Możliwości rywali biało-czerwonych scharakteryzował rozgrywający Grzegorz Tkaczyk. – Asem Austriaków jest Konrad Wilczyński. To niedawny król strzelców Bundesligi. Liderem Białorusinów jest zawodnik Barcelony – Rutenka. Reprezentacja Rosji opiera swoją siłę na szczypiornistach z klubu Czechowskie Niedźwiedzie. Mieliśmy okazję z nimi grać w Lidze Mistrzów i mam nadzieję, że w tym turnieju uda nam się również wygrać – powiedział Tkaczyk.

Program turnieju

Piątek: Polska – Austria (godz. 20.00)
Sobota: Polska – Białoruś (17.30)
Niedziela: Polska – Rosja (17.30)

p

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments