Pierwszy turniej gry komputerowej w Przemyślu

PRZEMYŚL. Gra Counter Strike jest jedną z najpopularniejszych gier na świecie.

Blisko 120-tu uczestników zjechało się z całej Polski, by zmagać się w Turnieju Counter Strike Lanprzemyśl, zorganizowanym przez uczniów Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu. A było o co. Zdobywcy pierwszego miejsca otrzymali nagrodę pieniężną w wysokości 1 tys. złotych.

Gra Counter Strike jest jedną z najpopularniejszych gier na świecie. W jednej rozgrywce biorą udział dwa walczące ze sobą zespoły. Jedna ze stron, jako terroryści musi podłożyć bombę i pilnować zakładników. Ich przeciwnicy mają za zadanie uwolnić zakładników i nie dopuścić do zdetonowania ładunku. W dwudniowych zawodach o puchar walczyło szesnaście pięcioosobowych drużyn. Pod koniec turnieju wyłoniono najlepszych graczy oraz najlepsze drużyny. To pierwsza taka impreza w naszym mieście, która nie mogłaby odbyć się bez wsparcia sponsorów. Zarówno nagrody, jak i sprzęt zapewniły przemyskie firmy.

– Bez pomocy sponsorów impreza zwyczajnie nie odbyłaby się. Nie chodzi o same nagrody pieniężne, cały sprzęt został nam wypożyczony – mówi Przemysław Wąs, jeden z głównych organizatorów turnieju. Imprezę patronatem objął Prezydent Miasta, Robert Choma, który również ufundował puchar. – Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim, którzy nas wsparli. Tym bardziej, że wiele firm wycofało się ze sponsoringu i w ostatniej chwili udało nam się uzyskać pomoc -tłumaczy Przemysław Wąs. W nocy poprzedzającej turniej prace techniczne trwały do późnych godzin nocnych. – Pomogliśmy tym młodym ludziom w organizacji imprezy, ponieważ brakuje tego typu inicjatyw w naszym mieście. Imprezy e-gamingowe to u nas nowość – mówi Krzysztof Skuneczny, właściciel SHL Centrum Technologii. Organizatorzy już zapowiadają drugą edycję. Prawdopodobnie odbędzie się na wakacjach i będzie obejmować więcej gier.

ef

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments