Pies-bohater roku ze Storatu

Erka jest kolejną wywodzącą się ze Storatu laureatką plebiscytu “Pies bohater roku”

WARSZAWA. Kolejne laury dla rzeszowskich ratowników

Erka – owczarek niemiecki z rzeszowskiego Stowarzyszenia Psów Ratowniczych Storat otrzymała w ogólnopolskim plebiscycie tytuł „Psa bohatera roku”. To kolejne prestiżowe wyróżnienie dla czworonogów-ratowników ze Storatu.
– To bardzo sympatyczne, że nasza praca jest dostrzegana i doceniana. Wkładamy bardzo dużo wysiłku w naszą pracę, tak by nasze działania były jak najskuteczniejsze. W końcu tu chodzi o ludzkie życie – mówi Marta Gutowska ze Storatu. Stowarzyszenie istnieje już ponad 10 lat i na swoim koncie ma bardzo wiele akcji poszukiwawczych.

Rzeszowscy ratownicy ze specjalnie szkolonymi do tego psami specjalizują się w poszukiwaniu zaginionych osób praktycznie w każdych warunkach: gęstym lesie, śniegu czy gruzie. Z powodzeniem uczestniczyli w wielu akcjach ratowniczych zarówno na terenie Podkarpacia, jak i kraju. W zeszłym roku tytuł „Psa bohatera roku” zdobył inny storatowski psiak – Rzepa.

Sympatyczna, czteroletnia Erka zawdzięcza swoje imię specyficznemu zachowaniu. Gdy w pobliżu przejeżdża na sygnale karetka pogotowia zaczyna wyć jakby przedrzeźniając sygnał. Ma na koncie udział w szeregu akcji. m.in. zlokalizowała zwłoki mężczyzny w lesie.

Szymon Jakubowski

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments