Piesi nie mogą bezpiecznie przejść obok City Center

Piesi w połowie drogi przez wiadukt dowiadują się, że dalej nie przejdą. Przebiegają więc przez ruchliwą jezdnię. Fot. Wojciech Preisner

RZESZÓW. Niedbalstwo zmusza przechodniów do przebiegania przez jezdnię.

We wtorek rano zadzwonił do nas nasz Czytelnik, z informacją o zablokowanym chodniku na wiadukcie przy ul. Marszałkowskiej i braku jakiejkolwiek oznaczenia o braku przejścia. Chodnik jest zamknięty od połowy wiaduktu, bo trwają na nim prace. Sprawdziliśmy to.

Faktycznie na miejscu nie ma tablicy informacyjnej, a przechodnie w połowie drogi dowiadują się, że dalej nie przejdą. Do wyboru mają dwie opcje: albo wrócić się parę metrów i bezpiecznie przejść nad drugą stronę jezdni, albo przejść w miejscu nieoznakowanym i niebezpiecznym, czyli przez środek ruchliwego wiaduktu. Kilka minut obserwacji i już widać, że piesi wybierają tę ostatnią możliwość. Powodują tym zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych.

Postanowiliśmy sprawdzić, kto jest za to odpowiedzialny za oznakowanie drogi. Skontaktowaliśmy się z Miejskim Zarządem Dróg w Rzeszowie. Kierownik Działu Ochrony Pasa Drogowego, zapytany dlaczego nie ma tablicy informacyjnej w tym miejscu odpowiedział, że jest to obowiązek Wykonawcy budowy City Center. Zgodnie z zaleceniem zadzwoniliśmy do Dyrektora Projektu City Center, Piotra Bugały.  – Wszystko jest zgodne z ustaleniami z Miejskim Zarządem Dróg – uważa – W tej chwili trwają remonty na chodniku. Nic mi nie wiadomo o braku tablicy, ale sprawdzę to – dodaje.

To kolejny przykład niedbalstwa ze strony inwestorów. Niby mała rzecz, a może przyczynić się do uniknięcia w przyszłości wypadku. Do sprawy jeszcze wrócimy.

Ewelina Nawrot

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ktoś
ktoś
9 lat temu

a to jest płatne zajęcie pasa drogowego, bo chodnik to pas drogowy
:)