Pieszy potrącony przez dwa pojazdy

Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Policjanci z wydziału ruchu drogowego wyjaśniają okoliczności i przyczyny potrącenia pieszego na ulicy Lwowskiej w Rzeszowie.

Przechodzący przez jezdnię pieszy został potrącony przez dwa jadące w tym samym kierunku pojazdy. Nieprzytomnego mężczyznę przewieziono do szpitala. Kierowcy samochodów w chwili zdarzenia byli trzeźwi.

Wczoraj około godz. 17. policjanci interweniowali na miejscu wypadku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Toyota Carina 34-letni mieszkaniec Rzeszowa, jadący ulicą Lwowską, prawym pasem ruchu od miejscowości Krasne w kierunku do centrum Rzeszowa, potrącił przechodzacego przez jezdnię, poza przejściem dla pieszych, mężczyznę. Potrącony mężczyzna siłą uderzenia odrzucony został na lewy pas ruchu. Tam na leżącego najechał kolejny samochód marki Iveco Daily, kierowany przez 41-letniego mieszkańca Glinika Charzewskiego. Dostawcze iveco poruszło się w tym samym kierunku w stronę centrum Rzeszowa. Nieprzytomny poszkodowany, w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala.
Pracująca na miejscu ekipa wypadkowa z wydziału ruchu drogowego, zabezpieczyła ślady, które będą pomocne w dokładnym ustaleniu przebiegu i okoliczności zdarzenia. Policjanci ustalają również tożsamość potrąconego mężczyzny.
Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego, a zwłaszcza do pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności. Wraz ze zmianą pory roku pogorszyły sie bardzo warunki na drogach. Jest mokro, drogi często są oblodzone i śliskie. W panujących warunkach znacznemu ograniczeniu uległa widoczność. Piesi są  bardzo słabo widoczni, a sami z uwagi na ubiór, również mają ograniczoną widoczność. Wszystko to będzie sprzyjać powstawaniu na drogach sytuacji zagrażających bezpieczeństwu wszystkich uczestników ruch i może prowadzić do tragicznych zdarzeń.

KWP/pb

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
StefanK
StefanK
9 lat temu

Apel apelem a i tak będą chodzić po jezdni i szukać szczęścia, no bo do przejścia dla pieszych jest za daleko i się iść nie chce.
Może vectra i laguna zamiast podpuszczać kierowców do szybszej jazdy niech się ustawi przy ekranach i obserwuje pieszych biegających po E4.