Pietruszka i pomarańcza – energetyczny zastrzyk Mrozowskiej

Jakkolwiek dziwnie zabrzmi koktajl z natki pietruszki i pomarańczy, smakuje on wyśmienicie. Jak podkreśla aktorka i autorka książek kulinarnych Monika Mrozowska, to “zdrowy dopalacz” i dokonała alternatywa dla kawy.

- Dla mnie w czasie ciąży dramatem był fakt, że rano nie mogłam napić się filiżanki kawy. Dlatego dopiero o godzinie 12. zaczynałam funkcjonować. Odkryciem był świeżo wyciskany sok z pomarańczy z natką pietruszki. Gdy mój mąż Maciek po raz pierwszy mi to zaproponował myślałam, że zwariował. Mam wypić sok z pietruszką? To jest niedorzeczne. Spróbowałam. Napój okazał się pyszny i momentalnie stawiał na nogi. Jest to zastrzyk witamin i zdrowy dopalacz – przekonuje Monika Mrozowska.

Do sporządzenia energetycznej mieszanki potrzeba jedynie dwóch dużych pomarańczy, pół pęczka natki pietruszki i pół szklanki wody. Pomarańcze dzielimy na cząstki, natkę pietruszki szatkujemy. Całość miksujemy z wodą w blenderze na jednolity zielony koktajl.
Zdaniem dietetyk Katarzyny Okręglickiej to zastrzyk energii i witamin, również dla kobiet w ciąży. – Natka pietruszki jest źródłem witaminy C (ma jej więcej niż taka sama ilość cytryny) i żelaza. Duża zawartość witaminy C wpływa na zwiększenie przyswajalności żelaza bardzo potrzebnego w rozwoju płodu i tworzeniu nowej krwi – wyjaśnia specjalistka.

Cóż, pozostaje poszerzyć kulinarne horyzonty i spróbować.

PAP, bez

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.