Pijana kursantka nie opanowała samochodu

Fot. Archiwum

RYMANÓW. Ponad 1,2 promila alkoholu stwierdzono w organizmie kobiety, która samochodem nauki jazdy uderzyła w barierę ochronną w Rymanowie. Zarówno kursantkę, jak i nadzorującego jej szkolenie instruktora, czeka teraz postępowanie karne.

Wczoraj, kilkanaście minut po godz. 19, Policja została powiadomiona o kolizji, do której doszło na ul. Sanockiej w Rymanowie, w ciągu drogi krajowej nr 28. Na miejscu policjanci ustalili, że kierująca renault clio nauki jazdy z Sanoka 39-letnia mieszkanka powiatu sanockiego, zjeżdżając ze stromego wzniesienia zjechała na pobocze i uderzyła w zamontowaną wzdłuż drogi metalową barierę ochronną. Kobieta odbywała w tym czasie szkolenie na prawo jazdy, a jej naukę nadzorował 48-letni instruktor. Obydwoje nie doznali żadnych obrażeń.
Po sprawdzeniu stanu ich trzeźwości okazało się natomiast, że siedząca za kierownicą clio kursantka jest pijana. Badanie wykazało w organizmie kobiety ponad 1,2 promila alkoholu. Tym samym okres jej oczekiwania na prawo jazdy znacznie się wydłuży. Za popełnione przestępstwo, 39-latce grozi bowiem grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do 10 lat.
Chociaż jadący z kobietą instruktor był trzeźwy, również i jego czekają poważne konsekwencje. Poza odpowiedzialnością za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, 48-latek odpowie za przestępstwo dopuszczenia wbrew szczególnemu obowiązkowi do kierowania samochodem osoby, będącej w stanie nietrzeźwości. Za ten czyn kodeks karny przewiduje grzywnę, karę ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.
pad/KMP

do “Pijana kursantka nie opanowała samochodu”

  1. Kibic pld rubieży Polski

    Panie instruktorze, jak można byc takim tępakiem i pozwolić pijanemu kursantowi prowadzic???ale jak widac mozna bo to Polska kraj gdzie wszystko jest mozliwe a najmniej wazne sa konsekwencje.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.