Pijana młodzież dewastowała bloki w czasie juwenaliów

To w tym bloku przy ul. Kwiatkowskiego “studenci” dokonali największych zniszczeń po środowych juwenaliach m.in. uszkodzili drzwi oraz elektroniczny wyświetlacz w windzie, rampę, powybijali szyby i wybrudzili błotem ściany, które nad ranem w czwartek musiała czyścić osoba sprzątająca. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Mieszkańcy ul. Kwiatkowskiego i okolic przeżywali w nocy z środy na czwartek prawdziwe piekło

- Hordy pijanych gówniarzy, wytaczających się prosto pod samochody na ulicę Kwiatkowskiego i rzucanie butelkami po piwie. W głowie nie mieści się co się działo podczas juwenaliów – mówi jeden z mieszkańców okolicznych bloków. Takich telefonów odebraliśmy w czwartek wiele. – W naszych blokach powybijali m.in. szyby, wygięli drzwi windy, wybrudzili ściany błotem, a samego szkła ze stłuczonych butelek zebraliśmy w czwartek pięć worków – mówi Franciszek Bącal, zarządzający nieruchomościami przy ulicy Kwiatkowskiego.

W środę, pomimo deszczu, na juwenaliach zebrały się tłumy młodych ludzi. Większość podpita lub pijana. – Co druga osoba wchodziła sobie kiedy tylko chciała na ulicę, przebiegała z jednej na drugą stronę ulicy. Za nic mięli nawet czerwone światło na al. Powstańców Warszawy. Pchali się dosłownie pod koła samochodów – mówi jeden z kierowców.

Przy sklepie samoobsługowym, w pobliżu akademików nasi Czytelnicy widzieli również jak prosto z butelki wódkę pili nie tylko osoby dorosłe, ale też nastolatki. – To nawet na derbach nie dzieją się takie dantejskie sceny jak podczas juwenaliów – mówi kolejny z naszych Czytelników.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości

Grzegorz Anton

do “Pijana młodzież dewastowała bloki w czasie juwenaliów”

 1. bolo

  Zaczyna się powtórka z rozrywki

 2. ola

  a wywiezc cholote w jakie pola do jasionki i po co wtedy policja?? niech pija na umór! ja mieszkam na parterze w bloku w sasiedztwie akademikow.mam male dziecko. 3 noce nie spalam tylko czuwalam bo balam ssie zeby nie wrzucili jakiego kamienia w okno. prezydentowi panu jakby pod oknami zrobili taka 3 dniowa libacje. a co ja mowie 3 dniowa!! z soboty na niedziele nie bylo lepiej. tylko muzyki juz nie bylo. przyszla inteligencja kraju….. błahaha

 3. Tomek

  Juwenalia powinni organizować pod domem pana Macieja Chłodnickiego z ratusza, który na uwagi w gazetach o pijackich rozróbach studentów stwierdził, że „Oni mają się prawo bawić, to jest ich święto. Mamy ich zamknąć w obozie koncentracyjnym?”

 4. jarozpis

  „Ratusz” na interwencje odpowiedział, „…że studentom się należy…”
  Czy Prezydent wydając zezwolenie na tzw. juwenalia może łamać prawo, które nakazuje zachowanie ciszy nocnej od 22 do 6? Nasz Prezydent może!

 5. Agnieszka

  A jaki smród pozostał!!! trzeba wezwać sanepid!!! Nie dziwi nic, jak kolejka do ubikacji to po co czekać, lepiej „bez obciachowo” sikać pod płotem. SKANDAL!!!

 6. ala

  juwenalia= kur…. i pijaństwo

 7. HANKA BOHNA

  PROSZE O ZMIANE NAZWY Z „JUWENALIA” NA „ALKOHOLONALIA”!!!

 8. Juhas

  „Takie będą Rzeczpospolite, jakie młodzieży chowanie”.

 9. Piotr

  Ponieważ teren juwenaliów był zamknięty i nie można było wnosić alkoholu to każdy pił poza terenem w miejscach publicznych.

  Na terenie juwenaliów sprzedawali tylko piwo jednej marki i nie chcieli konkurencji więc wszyscy śmiecili i pili z dala od ich terenu. Więc dla kogo są juwenalia? Dla studentów czy dla producenta piwa by sobie zarobił?

  Duża część ludzi była niepełnoletnia co było widać na pierwszy rzut oka i spokojnie piła wódkę prosto z butelki przy Policji pod blokami ! SKANDAL !!!

 10. NR

  ” – To nawet na derbach nie dzieją się takie dantejskie sceny jak podczas juwenaliów – mówi kolejny z naszych Czytelników.”….Ale po deRRbach, forum kipi od wściekłych wpisów „moralistów” na temat zdziczenia „kiboli, chuliganów stadionowych, hołoty”itd. przez całe miesiące! Skończą się „Juwenalia” skończy się problem tak???….Szkoda, że „czytelnik” nie zauważył faktu iż kibice , czy jak kto woli „kibole” ,”zabawiają się ” w swoim gronie, między sobą, raczej nie szkodząc „spokojnym ludziom”, którzy Świat oglądają przez okno ew. w ekranie komputera! No ale studenci to przecież spokojne dzieci, które muszą się wyszumieć ” po roku ciężkiej pracy „;P! Szkoda gadać co rządowa nagonka na kibiców sportowych zrobiła z psychiką niektórych ludzi.Ale w takim razie idąc tokiem myślenia i używając forumowej retoryki tych „oburzonych” to proponuję….’pozamykać uczelnie, studentów i licealistów skierować do ciężkiej nieodpłatnej roboty, to im się odechce !!!” itd. :))

 11. asterix1969

  Dzicz. Inaczej nie da się określić tych osób.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.