Pijani boją się wsiąść za kółko. Wolą dmuchnąć w balonik

Przyjść na komisariat, żeby przebadać się alkomatem można o każdej porze dnia i nocy, ale tylko w zasadnych przypadkach.

PODKARPACIE. Komisariaty policji przeżywają oblężenie szczególnie w weekendy.

Po zakrapianej imprezie kierunek… komisariat policji, i to wcale nie z przymusu, a własnej nieprzymuszonej woli. Coraz więcej osób, które w planach mają podróż lub po prostu jazdę samochodem, zanim wsiądą za kółko wolą się pod bacznym okiem policjantów przebadać alkomatem.

- Dmucham w balonik zanim usiądę za kierownicą, bo tak jest bezpieczniej zarówno dla mnie, moich pasażerów jak i innych uczestników ruchu – mówi pan Adrian ze Stalowej Woli.

– Obecnie częściej zdarzają mi się wizyty na komisariatach, bo popsuł mi się mój podręczny alkomat. Uważam, że trzeba a wręcz powinno się badać, bo tyle ostatnio mówi się o wypadkach na drogach spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców. A skoro można pójść na policję i sprawdzić swoją trzeźwość, dlaczego by z tego nie korzystać?

Nie ryzykuj, przebadaj się!
Rzeczywiście. Dzień w dzień na komisariaty policji w całym regionie zgłaszają się chętni do badania alkomatem. Największe oblężenie jest w weekendy, szczególnie w soboty i niedziele, gdy kierowcy po zakrapianej imprezie zastanawiają się, czy mogą wybrać się w podróż i bezpiecznie wrócić do domów. A przyjść na komisariat można o każdej porze dnia i nocy, ale tylko w uzasadnionych przypadkach.

Dla żartów nie dmuchają
Zdarza się, że trafia do nas grupka podpitych młodych osób wracających z rynku, która koniecznie chcą się przebadać alkomatem, bo chcą sprawdzić, który więcej wypił – przyznaje nadkomisarz Janusz Trzeciak, naczelnik Wydział  Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. – W takich przypadkach odsyłamy taką grupkę z kwitkiem, bo przebadać się u nas alkomatem owszem można, ale tylko w zasadnych przypadkach. Najwięcej kierowców pojawia się u nas w weekendy, około 20. Osoba poddana badaniem alkomatem zostaje zarejestrowana, wpisana do książki, że poddała się badaniu na żądanie.

Katarzyna Szczyrek

do “Pijani boją się wsiąść za kółko. Wolą dmuchnąć w balonik”

  1. xyz

    Mało który kierowca siada za „kółko” zaraz po spożyciu. Najwięcej przypadków to „syndrom dnia następnego”. Rozwiązaniem są TANIE alkomaty , honorowane przez Policję.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.