Pijany 16-latek kierował samochodem

Fot. Archiwum

STALOWA WOLA. Policjanci zatrzymali 16-letniego mieszkańca Stalowej Woli, który w niedzielę w nocy jechał pijany samochodem. Ponadto funkcjonariusze ujawnili u nastolatka środki odurzające w postaci marihuany.

Do zdarzenia doszło w niedzielę kwadrans po godz. 3 na ulicy Staszica w Stalowej Woli. Patrolujący ulice miasta policjanci zauważyli samochód, którego kierowca miał problemy z jazdą. Postanowili zatrzymać go i skontrolować. Okazało się, że kierowcą nissana sunny był 16-letni mieszkaniec Stalowej Woli. Nie miał on uprawnień do jazdy samochodem. Policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło, że nastolatek jest pijany. Miał 2,10 promila alkoholu w organizmie.

Podczas dalszych czynności wykonywanych w tej sprawie policjanci znaleźli woreczek strunowy z suszem. Wykonane badania potwierdziły, że jest to marihuana. Młody człowiek został zatrzymany.

Wczoraj został przesłuchany. Usłyszał dwa zarzuty: jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości oraz posiadania środków odurzających. Przyznał się do stawianych zarzutów.

tc/KPP

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o