Pijany i bez prawa jazdy jechał na motorze

Fot. Archiwum

KROSNO. Wywrotką na progu zwalniającym, zakończyła się jazda motocyklem dla pijanego mieszkańca Krosna. Okazało się przy tym, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania takimi pojazdami, a motor nie jest dopuszczony do ruchu.

Wczoraj, około godz. 16.30 Policja została powiadomiona o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ul. Mickiewicza w Krośnie. Na miejscu policjanci zastali 41-letniego krośnianina, który jadąc motocyklem sukida, przewrócił się na zamontowanym na jezdni progu zwalniającym. Według obecnych na miejscu zdarzenia osób, do wywrotki a przyczynił się samochód osobowy nieznanej marki, który miał zjechać na jego pas ruchu.
Mężczyzna nie doznał żadnych obrażeń, natomiast badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Okazało się również, że kierujący nie ma prawa jazdy kategorii A, a motocykl nie jest zarejestrowany i nie ma obowiązkowego ubezpieczenia OC.
Za kierowanie motocyklem, będąc w stanie nietrzeźwości, krośnianinowi grozi teraz grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 i zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do 10 lat. Mężczyzna odpowie również za prowadzenie po drodze publicznej pojazdu niedopuszczonego do ruchu oraz nie mając do tego wymaganych uprawnień. Wykroczenia te zagrożone są karą grzywny.
pad, KMP

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.