Pijany i bez prawa jazdy próbował zatrzeć ślady kolizji

Fot. Archiwum

KROSNO. W policyjnym areszcie trzeźwieje właściciel samochodu, uczestniczącego w kolizji drogowej. Po uderzeniu w drzewo, kierujący odjechał z miejsca zdarzenia i usiłował zatrzeć po sobie ślady. W chwili zatrzymania mężczyzna był pijany. Okazało się także, że nie ma prawa jazdy.

Wczoraj, około godz. 19.30 dyżurny krośnieńskiej Policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że jadące ul. Bursaki audi a4 wypadło z drogi i uderzyło w drzewo. Zaraz potem samochód odjechał z miejsca zdarzenia.
Chwilę później policjanci odnaleźli go przy tej samej ulicy. Audi nosiło ślady kolizji i nie miało przedniego zderzaka. Podczas dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że uszkodzony zderzak zdemontował i ukrył w garażu właściciel samochodu, 18-letni mieszkaniec Krosna. Kiedy mundurowi odnaleźli mężczyznę, ten przyznał się do kierowania samochodem i uderzenia w drzewo.
Okazało się , że 18-latek nie ma prawa jazdy, a ponadto jest pijany. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu.
Dla zapewnienia prawidłowego biegu dalszego postępowania, 18-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do 10 lat. Krośnianin odpowie również za prowadzenie samochodu bez wymaganych uprawnień. Wkroczenie to zagrożone jest karą grzywny.
tc/KMP
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments