Pijany kierowca chciał przekupić policjanta

Fot. KWP Rzeszów

DYNÓW. 45-latek został zatrzymany, gdy próbował wręczyć łapówkę policjantom. Chciał w ten sposób uniknąć odpowiedzialności za to, że kierował samochodem po alkoholu.

Wczoraj w nocy policjanci podczas patrolu ulic Dynowa dostrzegli mercedesa jadącego lewym pasem ruchu.Postanowili skontrolować pojazd. Za kierownicą siedział mężczyzna, który swoim zachowaniem sprawiał wrażenie nietrzeźwego. Poproszony o wyjście z samochodu nie był w stanie utrzymać równowagi.

45- latek odmówił poddania się badaniu trzeźwości,  dlatego został  przewieziony do budynku posterunku. Tam, w czasie gdy policjanci wykonywali czynności procesowe wyjął z kieszeni plik pieniędzy i część z nich położył na biurku. Zwrócił się do jednego z policjantów, żeby zapomniał o sprawie i oddał mu dokumenty. Próbował też wcisnąć pieniądze w jego rękę. Upierał się nawet wtedy, gdy policjant pouczał go, że wręczenie korzyści majątkowej jest karalne.

Później 45- latek zacząć być agresywny – ubliżał i groził policjantowi. Chciał zrobić sobie krzywdę uderzając głową w drzwi. Konieczne było użycie kajdanek.

Mężczyzna został zatrzymany, policjanci zabezpieczyli banknoty – w sumie 1 tys. zł. Zdołano ustalić jego stan trzeźwości, okazało się że ma półtora promila alkoholu w organizmie.

45- latek odpowie za próbę wręczenia łapówki i jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi  do 10 lat pozbawienia wolności.

pad, KWP

do “Pijany kierowca chciał przekupić policjanta”

  1. bs

    Albo za mało albo nieudolnie.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.