Pijany kierowca holował pijanego kolegę

Fot. Archiwum

JEDLICZE (POW. KROŚNIEŃSKI). Dwaj pijani mężczyźni siedzieli za kierownicami samochodów, zatrzymanych wczoraj przez policjantów na terenie Jedlicza. Jeden z nich wybrał się tam, aby odholować niesprawny pojazd swojego znajomego. Wpadli, kiedy wspólnie wracali do Krosna.

Wczoraj na ul. Łukaszewicza policjanci zatrzymali do kontroli mitsubishi pajero, którego kierowca holował opla astrę. Za kierownicą terenówki siedział 35-latek. Przyjechał do Jedlicza pomóc swojemu koledze, któremu odmówił posłuszeństwa samochód. Zrobił to, pomimo że był kompletnie pijany. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu.
Jeszcze gorzej „wyglądał” prowadzący opla 33-latek. W jego przypadku, badanie dało wynik 2,5 promila. Okazało się przy tym, że mężczyzna był już karany przez sąd za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i ma  zakaz prowadzenia pojazdów. Za ponowne popełnienie tego samego przestępstwa, 33-latkowi grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do 10 lat.
Odpowiedzialność karna nie ominie również kierowcy mitsubishi. Mężczyźnie grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do lat 10.
pad, KMP
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments