Pijany kierowca staranował trzy taksówki

Fot. Archiwum

KROSNO. Do policyjnego aresztu trafił kierowca volkswagena golfa, który wjechał w trzy taksówki, zaparkowane przy ul. Pużaka w Krośnie. Bezpośrednio po kolizji sprawca porzucił swoje auto i zaczął uciekać. Policjanci zatrzymali go w okolicach pobliskiego dworca kolejowego.

W minioną niedzielę około godz. 4.30 na stojące przy ul. Pużaka  taksówki najechał volkswagen golf, kierowany najprawdopodobniej przez pijanego kierowcę, który zaczął uciekać pieszo w kierunku dworca kolejowego.
Skierowani w ten rejon policjanci dostrzegli i zatrzymali pijanego mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy. Okazał się nim mieszkający na terenie gminy Wojaszówka 21-latek, a obecni na miejscu uczestnicy zdarzenia potwierdzili, że to on kierował golfem. Przeprowadzone badanie wykazało w organizmie mężczyzny ponad 2,5 promila alkoholu.
W wyniku kolizji uszkodzone zostały trzy taksówki – renault laguna, toyota avensis i audi 80. Poważnie ucierpiał również samochód sprawcy, który miał rozbity cały przód i wyrwane jedno z kół. Na szczęście żaden z kierowców nie doznał poważniejszych obrażeń.
Sprawcy grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do 10 lat. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
pad, KMP

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.