Pijany kierowca uciekł z miejsca wypadku

Fot. Archiwum

KROSNO. Ponad 2,5 promila alkoholu miał w organizmie kierowca vw golfa, który zderzył się z ciężarówką na drodze krajowej nr 9 w Równem i odjechał z miejsca kolizji. Dotarcie do uciekiniera ułatwiła policjantom odnaleziona tablica rejestracyjna auta. Kary nie uniknął również drugi z kierowców. Mężczyzna wyprzedzał bowiem na podwójnej linii ciągłej.

Do zdarzenia doszło w niedzielę kilkanaście minut po godz. 19. Według ustaleń policjantów, jadący w kierunku Miejsca Piastowego 35-letni kierowca ciągnika siodłowego z naczepą wyprzedzał inny pojazd, przejeżdżając przy tym podwójną linię ciągłą. W chwili kiedy mijał znajdującą się po jego lewej stronie jedną z bocznych dróg wyjechał z niej vw golf, który skręcał w prawo, w kierunku Dukli.

Podczas wykonywania tego manewru golf uderzył w tył naczepy i nie zatrzymując się odjechał z miejsca zdarzenia. Na jezdni pozostała jednak oderwana tablica rejestracyjna auta, która pozwoliła policjantom bardzo szybko dotrzeć do jego właściciela. Okazał się nim 38-letni mieszkaniec gminy Dukla. Mężczyzna był pijany.

Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Na jego posesji funkcjonariusze odnaleźli również uszkodzonego golfa.
W czasie rozmowy 38-latek przyznał, że w chwili kolizji to on siedział za kierownicą auta. Z tego powodu funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Za kierowanie samochodem będąc w stanie nietrzeźwości, 38-latkowi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do 10 lat. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i niedopełnienie obowiązków, ciążących na uczestniku kolizji.

Z kolei kierujący ciężarówką 35-latek, zdecydował się przyjąć mandat karny za naruszenie linii podwójnej ciągłej.

KMP, ksz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments