Pijany kierowca uszkodził 11 aut i radiowóz

Fot. Archiwum

TORUŃ. Zaczęło się od zwykłej kolizji, a skończyło na policyjnym pościgu.

W Toruniu pijany kierowca volkswagena uszkodził co najmniej 12 aut, w tym radiowóz. Został zatrzymany przez policjantów. Po sprawdzeniu okazało się, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu.

Jeden z policyjnych patroli zauważył na ulicy Bukowej w Toruniu kolizję drogową dwóch pojazdów, do jakiej doprowadził kierowca volkswagena passata. Kierowca po  kolizji nie zatrzymał się i odjechał z miejsca zdarzenia. Radiowóz natychmiast ruszył za pojazdem. Policjanci używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych próbowali zatrzymać auto. Mężczyzna nie reagował, uciekał  dalej ul. Bukową, skręcił w lewo, w  ul. Curie Skłodowskiej. Pomimo ponawiania przez funkcjonariuszy sygnałów do zatrzymania kierowca nadal nie reagował, doprowadzając do kolejnych kolizji z napotkanymi po drodze pojazdami. Na wysokości skrzyżowania  z  ul. Równinną uderzył w tył samochodu, który stał na czerwonym świetle. Policjanci  wysiedli z radiowozu, aby zatrzymać kierowcę passata, który włączył wsteczny bieg i uderzył w policyjne ducato. Dalej uciekał w kierunku Placu Skarbka.  Zatrzymał się dopiero po tym jak  doprowadził do  kolizji z kolejnymi 3 pojazdami. Policjanci ustalili, że 35-letni kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ze wstępnych ustaleń wynika, ze uszkodzonych aut może być nawet 12.

Do policyjnego aresztu trafił 35-letni kierowca oraz 30-letnia pasażerka tego samochodu, która wyzywała policjantów. Kobieta również był nietrzeźwa. Miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

ga, KMP Toruń

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments