Pijany radny wyzywał policjantów

Fot. KMP Przemyśl
70-latek będzie dalej sprawował mandat radnego. Można będzie go odwołać dopiero po prawomocnym skazującym wyroku. Znając opieszałość sądów, mężczyzna będzie zasiadał w radzie do końca kadencji.

Ratownicy nie potrafili poradzić sobie z agresywnym mężczyzną, wezwali więc policjantów.

Skandal w Sanoku! Kompletnie pijany miejski radny w biały dzień leżał na chodniku. Wyzywał ratowników i policjantów, groził im zwolnieniem z pracy. Wydmuchał ponad 1,8 promila alkoholu…

Do bulwersującej sytuacji doszło we wtorek, 10 kwietnia. Przed godziną 13 do mężczyzny leżącego na chodniku przy ulicy Słowackiego w Sanoku wezwano karetkę. – W momencie udzielania pomocy zrobił się agresywny wobec ratowników, wyzywał ich, używał wulgaryzmów, obrażał i nie chciał, aby udzielać mu jakiejkolwiek pomocy – relacjonuje Anna Oleniacz, rzecznik sanockiej policji.

Ratownicy nie potrafili poradzić sobie z agresywnym mężczyzną, wezwali więc policjantów. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, mężczyzna znajdował się już w karetce pogotowia. – Widząc funkcjonariuszy, skierował swoją agresję w ich kierunku. Wymachiwał rękami, znieważał policjantów, wyzywał, stosował wulgaryzmy i nie chciał podać danych osobowych, jego zachowanie wskazywało, że jest nietrzeźwy – relacjonuje Anna Oleniacz.

Awanturnikiem okazał się jeden z miejskich radnych. – Podczas interwencji mężczyzna, powołując się na szerokie znajomości, groził policjantom, w tym także zwolnieniem ze służby – relacjonuje Anna Oleniacz.

Krewki 70-latek został skuty i przewieziony do sanockiej komendy. Po zbadaniu przez lekarza został osadzony w policyjnym areszcie. Badanie alkomatem wykazało, że 70-latek ma w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu.

11 kwietnia mężczyzna został przesłuchany, przedstawiono mu zarzuty znieważenia ratowników medycznych oraz znieważenia policjantów i stosowanie gróźb bezprawnych w celu zmuszenia funkcjonariuszy do zaniechania prawnej czynności służbowej. – Po wykonaniu czynności został zwolniony z aresztu – informuje Anna Oleniacz. Grozi mu do trzech lat więzienia.

70-letni mężczyzna zasiada w Radzie Miasta Sanoka. Mandat radnego sprawuje czwartą kadencję.

Bulwersującą sprawą zajmie się Komisja Etyki Rady Miasta Sanoka. – Po otrzymaniu zgłoszenia Komisja rozpocznie postępowanie wyjaśniające, czy radny naruszył zasady etyki. Po rozpatrzeniu sprawy przygotuje swoje stanowisko i projekt uchwały w tej sprawie – wyjaśnia Zbigniew Daszyk, przewodniczący Rady Miasta Sanoka.

Opinia trafi do przewodniczącego rady, który ma obowiązek w programie najbliższej sesji rady miasta umieścić punkt dotyczący odczytania stanowiska Komisji Etyki. – Nie możemy nałożyć na radnego żadnych konsekwencji, mamy jedynie obowiązek poinformować opinię publiczną o jego nagannym zachowaniu – dodaje przewodniczący Rady Miasta.

Zbigniew Daszyk przyznaje, że zaistniałą sytuacją jest zażenowany. –-Trzecią kadencję pełnię mandat radnego i nigdy nie doszło do takiej sytuacji – mówi.

Do czasu rozstrzygnięcia sprawy i prawomocnego wyroku skazującego, radny będzie sprawował swój mandat.

Martyna Sokołowska

8
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
WładysławZOMOWIECmaurycyromekhijena Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ZOMOWIEC
Gość
ZOMOWIEC

Za komuny dostał by kilka razy pałą i z buta to by zaraz wstał…..

Władysław
Gość
Władysław

Radny Ryszard B. od zawsze był pijakiem, pił w Dzwigu i pije do dzisiaj z moją b.żoną alkoholiczka i jest jej największym obrońcą. Cały tydzień pił a w sobotę i niedzielę wyjeżdżał zdawać zaocznie egzaminy do Krakowa taki to z niego poważny i wyuczony magister jednym słowem tłuk
Wstyd i hańba, że takie indywiduum i moralne dno zostaje radnym i reprezentantem SLD-owskich wyborców. Ma czelność wtrącać się w życie sąsiadów a sam nie potrafi poukładać życia w swojej patologicznej rodzinie.

maurycy
Gość
maurycy

Po co do komendy do Urzędu Miasta trzeba było go było zwieść ?

romek
Gość
romek

krewki staruszek ale zdrowie już nie to – przy 1,8 % nie powinno jeszcze być takich objawów ale cóz wiek robi swoje

hijena
Gość
hijena

na przykladzie tej gorszącej sceny w wykonaniu radnego w roli głownej opoja i menela,świadczy ,że trzeba ciąć wszelkie apanaże,burmistrzów wójtów ,soltysów i radnych.Niewspółmiernie wysokie uposażenie tych osób powoduje rozpasanie i gorszacy styl zycia tych urzedników,niezaleznie od przynalezności partyjnej

ada
Gość
ada

Radny jest KODerasta i popiera totalna opozycje .zaskoczony?

wierzonco
Gość
wierzonco

Radny jest z PiS-u ?
No to teraz prezes wam pokaze.
Wy nie wiecie z kim zescie zaczeli !
Bedzie znow afera jak z Policjantem co zatrzymal Michalika.

Zaneta
Gość
Zaneta

Rozczarujesz się to nie radny PIS….