Pijany traktorzysta spowodował kolizję

Fot. Archiwum

JAROSŁAW. Zarzuty kierowania ciągnikiem rolniczym pod drodze publicznej usłyszał w środę 25-letni mieszkaniec Jarosławia. Patrol ruchu drogowego zatrzymał traktorzystę we wtorek około godz. 14 w Jarosławiu na jednej z ulic. Policjanci interweniowali w tym miejscu w związku ze zgłoszeniem o kolizji drogowej.

Jak wynika z policyjnych ustaleń, kierujący ciągnikiem rolniczym podczas omijania zaparkowanego w prawidłowy sposób mercedesa zjechał na prawą stronę i uszkodził  go. Badanie stanu trzeźwości 25-latka dało wynik ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci ustalili, że mieszkaniec Jarosławia nie ma uprawnień do kierowania pojazdami, a traktor nie ma aktualnych badań technicznych.

Funkcjonariusze przekazali pojazd osobie upoważnionej, a nietrzeźwego traktorzystę zatrzymali do wytrzeźwienia i wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości 25-latkowi grozi m.in. kara grzywny. Odpowie też za spowodowanie kolizji i prowadzenie pojazdu bez uprawnień.

en/KPP Jarosław

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o