Pijany urzędnik zaatakował nożem politycznych przeciwników

Fot. Archiwum

PODKARPACIE. Nietrzeźwy pracownik urzędu gminy w Markowej (powiat łańcucki) zaatakował nożami działaczy Polskiego Stronnictwa Ludowego, którzy przyłapali go na niszczeniu plakatów wyborczych lidera PSL na Podkarpaciu posła Jana Burego. Jeden z nich z obrażeniami oka znalazł się w szpitalu.

- Mieliśmy informacje, ze ktoś niszczy nasze plakaty wyborcze. Okazało się, że sprawcą jest urzędnik gminny, który w czasie interwencji poranił jednego z interweniujących nożem – mówi Lucjan Kuźniar, członek komitetu honorowego PSL w okręgu rzeszowsko- tarnobrzeskim.

Jak się dowiedzieliśmy Sławomir L., sprawca napaści na działaczy PSL, zatrudniony jest w urzędzie gminy w Markowej. W czasie wyborów miał odpowiadać za transfer danych z komisji wyborczych. Wójt gminy Tadeusz Bar podjął już decyzję o dyscyplinarnym zwolnieniu urzędnika z pracy.

Jak poinformował nas podkomisarz Paweł Międlar, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji przy zatrzymanym urzędniku znaleziono dwa osadzone na trzonkach noże. Napastnik tłumaczył się, że zaatakował politycznych przeciwników odruchowo.

W chwili zatrzymania Sławomir L. miał 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu  Funkcjonariusze odwieźli go do Izby Wytrzeźwień, gdzie alkomat wykazał  już 0,4 promila. Mężczyznę zwolniono do domu, ale odpowie za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu.

Poza wydarzeniem w Markowej wybory w naszym regionie przebiegają spokojnie. O godzinie 14.00 w okręgu rzeszowsko- tarnobrzeskim zanotowano frekwencję 24,71 procent. Najwyższa frekwencja była w Czudcu (30,34 proc.), najniższa w Gorzycach (17,34).

W sobotę do policji zgłoszono sześć przypadków naruszenia ciszy wyborczej. Na jednym z rzeszowskich osiedli stwierdzono nielegalne rozrzucanie ulotek wyborczych.

saj

do “Pijany urzędnik zaatakował nożem politycznych przeciwników”

  1. Kaster

    To przecież podlega pod agitacje wyborczą! To skandal żeby urzędnik robił coś takiego! Gdzie jest PRAWO!?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.