Pijany urzędnik zaatakował nożem politycznych przeciwników

Fot. Archiwum

PODKARPACIE. Nietrzeźwy pracownik urzędu gminy w Markowej (powiat łańcucki) zaatakował nożami działaczy Polskiego Stronnictwa Ludowego, którzy przyłapali go na niszczeniu plakatów wyborczych lidera PSL na Podkarpaciu posła Jana Burego. Jeden z nich z obrażeniami oka znalazł się w szpitalu.

– Mieliśmy informacje, ze ktoś niszczy nasze plakaty wyborcze. Okazało się, że sprawcą jest urzędnik gminny, który w czasie interwencji poranił jednego z interweniujących nożem – mówi Lucjan Kuźniar, członek komitetu honorowego PSL w okręgu rzeszowsko- tarnobrzeskim.

Jak się dowiedzieliśmy Sławomir L., sprawca napaści na działaczy PSL, zatrudniony jest w urzędzie gminy w Markowej. W czasie wyborów miał odpowiadać za transfer danych z komisji wyborczych. Wójt gminy Tadeusz Bar podjął już decyzję o dyscyplinarnym zwolnieniu urzędnika z pracy.

Jak poinformował nas podkomisarz Paweł Międlar, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji przy zatrzymanym urzędniku znaleziono dwa osadzone na trzonkach noże. Napastnik tłumaczył się, że zaatakował politycznych przeciwników odruchowo.

W chwili zatrzymania Sławomir L. miał 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu  Funkcjonariusze odwieźli go do Izby Wytrzeźwień, gdzie alkomat wykazał  już 0,4 promila. Mężczyznę zwolniono do domu, ale odpowie za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu.

Poza wydarzeniem w Markowej wybory w naszym regionie przebiegają spokojnie. O godzinie 14.00 w okręgu rzeszowsko- tarnobrzeskim zanotowano frekwencję 24,71 procent. Najwyższa frekwencja była w Czudcu (30,34 proc.), najniższa w Gorzycach (17,34).

W sobotę do policji zgłoszono sześć przypadków naruszenia ciszy wyborczej. Na jednym z rzeszowskich osiedli stwierdzono nielegalne rozrzucanie ulotek wyborczych.

saj

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kaster
Kaster
9 lat temu

To przecież podlega pod agitacje wyborczą! To skandal żeby urzędnik robił coś takiego! Gdzie jest PRAWO!?