Pijany wandal zniszczył samochód

Fot. Archiwum

TARNOBRZEG. Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 17 – letni chuligan, który  zamroczony alkoholem uszkodził zaparkowany pojazd marki  toyota corolla.

W piątek po godz. 21, dyżurny Policji został powiadomiony  przez  strażnika miejskiego,  o tym, że na ul. Sienkiewicza w Tarnobrzegu ujął mężczyznę, który kilka minut wcześniej  zniszczył stojący na parkingu samochód.

Na miejscu zdarzenia interweniowali policjanci. Ustalili, że 17 – letni mężczyzna będąc pod silnym działaniem alkoholu uszkodził zaparkowany pojazd. Straty szacowane są na kwotę 700 zł. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 17- latka 2,51 promila alkoholu w organizmie. Sprawca trafił do policyjnej izby zatrzymań celem wytrzeźwienia i wyjaśnienia okoliczności zdarzenia.

Policjanci następnego dnia przesłuchali mężczyznę i przedstawili mu zarzut.  Przyznał się on do uszkodzenia pojazdu. Jak wyjaśnił stróżom prawa kilka godzin przed zdarzeniem świętował  przy alkoholu, zakończenie roku szkolnego. Nie umiał jednak powiedzieć dlaczego zniszczył samochód.

Za popełnione przestępstwo 17 – latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 miesięcy do lat 5.

pad/KMP

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
klient “Społem”
klient “Społem”
8 lat temu

Pijany i moze jeszcze nierob. No to trafiles bracie. ubezpieczenie nie zaplaci. Nawet jak wygrasz w sadzie to nic z niego nie sciagnie komornik bo to bydle nic nie ma.
Znam to.