Pijany za kierownicą ciężarówki

DĘBICA. Kierowcy ciężarówek, które dowożą materiały do budowy autostrady niestety często popełniają wykroczenia i przestępstwa.

Do najczęstszych wykroczeń należy skracanie sobie drogi – kierowcy zamiast poruszać się specjalnie wyznaczonymi trasami, skracają sobie dojazd. Nie tylko naruszają przy tym przepisy, ale niszczą lokalne drogi nieprzystosowane do takiego obciążenia. Nierzadko policjanci dają mandaty za niezabezpieczenie przewożonego kruszywa plandeką, zanieczyszczanie drogi lub nieczytelne tablice rejestracyjne. Zdarza się też wykrycie nieprawidłowości w stanie technicznym wozów.

Największe zagrożenie stanowią jednak kierowcy, którzy prowadzą swoje wielotonowe ciężarówki pod wpływem alkoholu. Takich przypadków dębicka drogówka w ostatnim okresie odnotowała aż trzy. Ostatni, w środę wieczorem, gdy policjanci zatrzymali 38-letniego kierowcę ciężarowego mana z naczepą, który poruszał się drogą o ograniczonym tonażu. Badanie trzeźwości wykazało u niego przeszło 1,8 promila alkoholu w organizmie.

ac

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments