Piknik literacki z Misiem Paddingtonem

Fot. Archiwum

KROSNO. Ponad 200 dzieci bawiło się na pikniku literackim w Ogródku Jordanowskim, który zorganizowały Krośnieńska Biblioteka Publiczna i Świetlica Socjoterapeutyczna.

O tym, że czytanie to umiejętność przydatna w każdym zawodzie, przekonywali młodych ludzi znani krośnianie, czytając dzieciom zabawne wiersze i legendy. Wśród nich byli: prezydent Piotr Przytocki, radna Anna Dubiel, dr Edward Marszałek – rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie i podkomisarz Marek Śliwiński z Komendy Miejskiej Policji. Fragmenty książek o przygodach Misia Paddingtona dzieciom przeczytał Michał Rusinek – literaturoznawca i tłumacz m.in. książek Michaela Bonda, autor limeryków, sekretarz Wisławy Szymborskiej.

Dzieci startowały w konkursie o tytuł Mistrza Pięknego Czytania 2011. Jury najwyżej oceniło Kingę Zbyr ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Krośnie. Na pikniku wystąpił także zespół “Promyczki Dobra” z Nowego Sącza pod opieką ks. Andrzeja Mulki, który bawił dzieci pod hasłem “Małe skrzaty i wielkie czytanie”.

ac

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments