PIKNIKI, TURNIEJE

Fot. sxc.hu

PIĄTEK, 9 wrzesień
Przejażdżki trycyklem
MIELEC. Od godz. 10 filia Muzeum Regionalnego “Jadernówka” zaprasza na Dzień Otwarty. W programie imprezy sesja naukowa, wystawy starych zdjęć i zabytkowych aparatów fotograficznych. Będzie także możliwość przejażdżki trycyklem i przymierzenia stylowych kostiumów, retro-fotografie na dużych bicyklach i nie tylko.

NIEDZIELA, 11 WRZEŚNIA.
Biesiada nad Wyczawą
WIĄZOWNICA. O godz. 15 na placu obok Gminnego Centrum Kultury rozpocznie się XI Biesiada nad Wyczawą, czyli prezentacja tradycyjnych potraw wiejskich. Będzie można obejrzeć m.in. pięknie haftowane obrusy, makatki, serwetki, kwiaty z bibuły, stroiki z surowców naturalnych. Nie zabraknie też dobrej biesiadnej muzyki.

Kolorowe jarmarki
CHORZELÓW, k. Mielca. O godz. 14 w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu odbędzie się już czwarta edycja Podkarpackiego Jarmarku Ludowego. Na scenie zaprezentuje się kilkanaście zespołów tanecznych i grup obrzędowych z całego województwa.

Zmagania strażaków
ZŁOTNIKI, k. Mielca. O godz. 11 na stadionie odbędą się powiatowe zmagania strażaków-ochotników. Zarówno chłopcy i dziewczęta będą walczyć na torze przeszkód i w dyscyplinach sprawnościowych.

Gratka dla fanów myślistwa
BRZYŚCIE, k. Mielca. Moc atrakcji czeka na tych, którzy odwiedzą Zajazd “Anna”. O godz. 14 odbędzie się ogólnokrajowa konferencja hodowców jeleniowatych. O godz. 15.15 – rajd konny, a o godz. 17 pokaz wabienia jeleniowatych i pracy sokołów. Potem prezentacja zwierząt (jeleń karpacki i mandżurski, daniel, owca kameruńska). O godz. 18.30 zaplanowano występ kapeli ludowej.

Turniej piłkarski
IWONICZ ZDRÓJ. Na stadionie “Orlik” koło skoczni narciarskich o godz. 14 odbędzie się turniej piłkarski o Puchar Przewodniczącego Zarządu Miasta z udziałem artystów scen polskich: Jarosława Jakimowicza, Piotra Zelta, Tomasza Kalczyńskiego, Rafała Mroczka, Tomasza Bednarka, Roberta Cichonia. O godz.17 impreza plenerowa na Placu Dietla (koncert zespołu DECK, konkurs wiedzy o futbolu, ponadto licytacje koszulek, piłek i zdjęć z autografami artystów).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments