Piłka kwiatowa już bez kwiatów

Teraz piłka już z kwiatami nic wspólnego nie ma. Fot. Paweł Bialic

RZESZÓW. Teraz na pasie zieleni zamiast kwiatowej rabatki w kształcie piłki, mamy przeterminowany pomnik na Euro 2012. 

Apelowaliśmy do prezesa MPGK o likwidację kwiatowej piłki. Najpierw wysłał swoją świtę na misję naprawy zapadającej się kupy ziemi, a teraz zakrył całkowicie resztki zasuszonych kwiatów panelami z pleksi.

Początkowo wyglądała w miarę estetycznie, z czasem powyrywane kwiatki, gdzieniegdzie zasuszone na zapadającej się ziemi, spowodowały, że piłka została przez naszych Czytelników nazwana “kwiatowym burakiem”.

Mieszkańcy mieli nadzieję, że wkrótce zniknie, jednak tak się nie stało.

– Ten rekwizyt w sposób dobitny pokazuje debilność całej władzy – temat, czyli „EURO 2012”, przeminął, a ten dziwoląg dalej stoi. Tak będzie stał, aż zostaną chyba same badyle – napisał do nas Czytelnik.

Jednak MPGK zrobiło postęp i zakryło zapadniętą ziemię.

– W związku z zakończeniem okresu wegetacyjnego roślin wysadzonych na piłce kwiatowej, została ona pokryta panelami w kolorze białym i czarnym z pleksi przystosowanymi do montażu i odpornymi na warunki atmosferyczne w okresie zimowym – informuje nas Leokadia Siupik z MPGK.

Piłka została “okryta” ponieważ, jak tłumaczy Siupik, w okresie zimowym w naszym klimacie nie rosną rośliny, które miałyby ozdabiać piłkę. Piłka przystosowana jest zarówno do obsadzania roślin jak i obłożenia panelami z pleksi. Będzie pokryta panelami przez okres zimowy. Rośliny kwietnikowe zostaną wysadzone po terminie wiosennych przymrozków po 15 maja.

Koszt ubrania piłki na zimę wynosił 3 700 zł.

– Jeszcze tylko przypomnę, że piłka oraz jej utrzymanie jest finansowane przez nasza spółkę, a nie przez budżet miasta – poinformował nas Juliusz Sieczkowski, prezes MPGK.

***

MPGK choć dumnie pod swoim dziełem się podpisało, to szczycić się nie ma za bardzo czym. Ten miejski gadżet pochłania kolejne pieniądze. Miejmy nadzieję, że MPGK w końcu wysłucha apelu mieszkańców i piłkę po prostu usunie.

Blanka Szlachcińska

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
SebastianWuj ch.. Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sebastian
Gość
Sebastian

Czy stadiony, kawalki autostrad, dworce trzeba rozmontowac bo juz po Euro? Poza tym jak pilka powstala pisaliscie, ze to paskudztwo a teraz ze wygladala przyzwoicie. Swoja droga stoi przy stadionie wiec lokalizacja jak najbardziej ok, ale wam wszystko przeszkadza co robi miasto.
Mnie sie podoba!

Wuj ch..
Gość
Wuj ch..

Blania czepiasz sie dzis.. Napisz lepiej o bandytach co chłopaka pobili na przystanku