Piłka po stronie działaczy

Trener Marcin Jałocha nie wyobraża sobie, że miałby pracować w Resovii na gorszych warunkach. Co na to szefowie klubu? Fot. Wit Hadło

II LIGA. Trener Marcin Jałocha chce pracować w Resovii, ale tylko na dotychczasowych warunkach

Nie ma przełomu w temacie trenera piłkarzy Resovii. Marcin Jałocha jest w stanie kontynuować pracę na dotychczasowych warunkach, więc jeśli działacze zdecydują się wdrożyć w życie wariant oszczędnościowy, 30. czerwca odejdzie z klubu.

– Piłka jest po stronie działaczy – mówi Jałocha, który wczoraj przyjechał do Rzeszowa rozmawiać o potrzebach zespołu i swojej przyszłości. – Nie zgadzam się na obniżkę zarobków, bo też nie widzę powodów, dla których miałbym to zrobić. Dlaczego cięcie kosztów dotyczy tylko pierwszego zespołu, a nie wszystkich w klubie? – pyta.

Marcin Jałocha nie był ani najdroższym, ani najtańszym trenerem w II lidze. Część zawodników Resovii miała wyższe pobory od niego. Mówiąc o pracy na tych samych warunkach, Jałocha ma także na myśli kontynuowanie współpracy ze swoim asystentem, Kordianem Wójsem.

– Trener postawił sprawę jasno i za to należy go cenić. Nie byliśmy zaskoczeni, iż nie zgodził się na proponowane zmiany – podkreśla Adam Sadecki, prezes piłkarskiej sekcji. Oprócz niego, we wczorajszych negocjacjach uczestniczyli prezes klubu Aleksander Bentkowski i wiceprezes ds. sportowych Wojciech Zając. – Daliśmy sobie czas do piątku. Raz jeszcze pochylimy się nad budżetem, przeanalizujemy nasze możliwości. Zobaczymy, czy stać nas na duet Jałocha–Wójs – kończy Sadecki.

– Rozstaliśmy się w zgodzie. Zobaczymy, może w ciągu najbliższych dni nastąpi przełom i będę kontynuował pracę w Resovii? Dziś trudno mi to sobie jednak wyobrazić – skwitował Jałocha, który jeszcze nie rozglądał się za nowym pracodawcą. – Nie należę do tych, którzy wydzwaniają po klubach. Ale gdy w Polskę pójdzie informacja, że jestem wolny, pewnie coś się dla mnie znajdzie – uśmiecha się.

Tomasz Szeliga

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments