Czuwaj wygrał z mistrzem Mołdawii. ZDJĘCIA

Fot. Łukasz Solski

Mecz Czuwaju POSiR Przemyśl z Olimpusem 85 Kiszyniów był ostatnim sprawdzianem przed rozpoczynającym się za tydzień nowym sezonem I ligi piłkarzy ręcznych. Dla gości z Mołdawii Przemyśl był przystankiem w drodze do Holandii, gdzie mają rozegrać mecz, w ramach europejskich pucharów.

Początek spotkania to gra bramka za bramkę. Dopiero w 13 minucie spotkania uwidoczniła się przewaga gospodarzy (11:8). Od tego momentu przemyślanie powiększali przewagę, dzięki czemu po pierwszej połowie wygrywali 19:14. Duża w tym zasługa Marcina Kijowskiego i Bogdana Oliferchuka, którzy rzucili po 5 bramek.

W drugiej połowie meczu zawodnicy z Mołdawii wypadli blado na tle gospodarzy, którzy okazywali dużą chęć do gry. Ta cześć spotkania to widowiskowa gra Czuwaju, który 10 minut przed końcem prowadził już różnicą 12 bramek (34:22). Ostatecznie przemyślanie wygrali 42:27. Najwięcej bramek dla Czuwaju zdobył Oliferchuk (10), a 9 bramek dołożył Kijowski.

- Tym składem, którym dysponujemy mierzymy w czwarte, piąte miejsce lidze. Zespół jest dużo mocniejszy i chcemy zacząć rozgrywki dużo lepiej niż w ubiegłym roku – powiedział Bogusław Kubicki, trener Czuwaju POSiR Przemyśl.

ZOBACZ ZDJĘCIA!

łuk

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.