Policjant bohaterem! Przeczytaj co zrobił

Posterunkowy Witold Młot wskazuje miejsce, w którym byli chłopcy.

PRZEMYŚL.Natychmiastowa reakcja policjanta uratowała życie dwóm chłopcom, którzy wpadli do rzeki San.

Nastolatkowie zanurzeni po szyję w lodowatej wodzie resztkami sił trzymali się kry. Funkcjonariusz zaalarmowany przez przechodnia niezwłocznie wbiegł do wody i wyciągnął chłopców na brzeg. Na szczęście młodym ludziom nic poważnego się nie stało, zostali przewiezieni do szpitala i pozostają pod opieką lekarzy i rodziców.

Zdarzenie miało miejsce dziś tuż przed godziną 15. Mieszkający nieopodal rzeki San policjant był po służbie.  Gdy wyszedł z domu, by pojechać na zakupy, usłyszał krzyk przechodnia, że w wodzie są ludzie. Natychmiast zbiegł na brzeg Sanu. Zauważył w wodzie chłopca. Ostrożnie położył się na lodzie i wyciągnął go na brzeg.

Uratowany chłopiec poinformował policjanta, że w wodzie jest również jego kuzyn, którego nurt rzeki zniósł kilkadziesiąt metrów dalej. Funkcjonariusz natychmiast ruszył z pomocą. Ponownie wszedł na kruchy lód i pomógł wydostać się z rzeki drugiemu zziębniętemu nastolatkowi.

Chłopców w wieku 11 i 13 lat policjant odprowadził do znajdującego się nieopodal budynku. Na miejsce przyjechała karetka pogotowia ratunkowego. Zapadła decyzja o przewiezieniu przemokniętych chłopców do szpitala. Na miejsce przybyli również zaalarmowani rodzice.

W chwili obecnej trwają czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności wypadku.

Policjant, który narażając życie nie zawahał się ratować chłopców, to posterunkowy Witold Młot z Wydziału Wywiadowczo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. Ma 28 lat, w Policji służy od pół roku.

KWP/pb

do “Policjant bohaterem! Przeczytaj co zrobił”

 1. Borjan

  Brawo dla pana Witolda Młota za to co zrobił .Niewiele osób wykazałoby sie taką odwagą jak pan Witold.Narazić swoje życie by ratowac innych .To jest odwaga …. SZACUNEK .

 2. mamnick

  TAKICH LUDZI…MYŚLĄCYCH (RÓWNIEŻ NIE TYLKO O SOBIE) BRAK W TYM KRAJU!!!!!!!!!!SZACUNEK!

 3. antonia

  A dla mnie to bohater, rodzice tych chlopcow powinni mu byc dozgonnie wdzieczni, a szefowie szanowac bo wart jest tego

 4. maria

  Moje gratulacje dla pana Witolda Mlota.Gratuluje odwagi. Jest malo takich ludzi jak pan.
  Powinien zostac odpowiednio wynagrodzony,poniewaz narazal swoje zycie aby ratowac innych.
  Niech cie ma Bog w swojej opiece na cale twoje zycie. Z Bogiem.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.