Piorunujący finisz

Tarnobrzeżanie wreszcie zagrali na miarę oczekiwań i mogli cieszyć się z trzeciego ligowego zwycięstwa w tym sezonie. Fot. Bogdan Myśliwiec

TAURON BASKET LIGA. Przełamana niemoc koszykarzy Jeziora.

“Jeziorowcy” w ostatniej kolejce I rundy wreszcie przełamali niemoc i po ośmiu z rzędu porażkach pokonali beniaminka z Gdyni. – W końcu zła seria została przełamana. Długo trzeba było czekać na tą wygraną. Ne rozegraliśmy jednak dobrego spotkania, ale udało się wygrać – mówi skrzydłowy ekipy z Tarnobrzega, Daniel Wall

Tarnobrzeżanie już w dwóch poprzednich, co prawda przegranych, meczach z mistrzem i wicemistrzem Polski zasygnalizowali, że ich forma idzie w górą. Ty razem może gra nie była aż taka skuteczna, ale najważniejsze jest zwycięstwo. Pierwszoplanową postacią w ekipie gospodarzy był Jakub Dłoniak.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy dzięki punktom ww. Dłoniaka prowadzili 8:6, ale za chwilę do głosu doszli gracze z Gdyni. Na początku drugiej kwarty gdynianie powiększyli przewagę do 6 punktów. Kolejny fragment gry (10:2) wygrali gospodarze i objęli prowadzenie 25:23. Start jednak szybko kontrował i na przerwę zszedł przy 2 “oczkach” przewagi.

Po przerwie goście jeszcze bardziej podkręcili tempo gry i sukcesywnie powiększali dystans. Po siedmiu z rzędu punktach wygrywali 45:37, a III kwartę zakończyli prowadząc 49:43. W ostatniej części meczu Start prowadzony przez 41 letniego Słoweńca Davida Dedka (m.in. były trener Anwilu Włocławek czy Śląska Wrocław) nie miał już nic do powiedzenia. – Uczulałem moich zawodników, że jak damy rozpędzić się gospodarzom, to przegramy. Tak się stało w czwartej kwarcie – mówi trener Dedek.

Tarnobrzeżanie zdobyli z rzędu dziewięć punktów, a po trójce Jakuba Dłoniaka wyszli na prowadzenie 52:51, którego nie oddali już do końca meczu. Start, co prawda, doprowadził później do remisu, ale faulowani zawodnicy trenera Dariusza Szczubiała bardzo dobrze wykorzystywali rzuty wolne. – Pomijając wszystkie szczegóły, cieszę się że odnieśliśmy arcyważne zwycięstwo – mówi trener Jeziora, Dariusz Szczubiał.

JEZIORO Tarnobrzeg    66
START Gdynia    58
(14:17, 17:16, 12:16, 23:9)

JEZIORO: Dłoniak 26 (4×3), Doaks 13 (11 zb.), Long 10, Alexander 7, Wall 6 oraz Tiller 3 (1×3), Przybyszewski 1, Patoka 0.
START: Mordzak 0, Malczyk 0, Wojdyła 10, Jankowski 3 (1×3), Pełka 2 oraz Rothbart 15, Kucharek 11 (2×3), Śnieg 9, Andrzejewski 4, Kowalczyk 2, Mokros 2,

Sędziowali: Dariusz Lenczowski, Robert Mordal i Marek Czernek. Widzów 900.