Piotr Adamczyk w “Bitwy pod Wiedniem”

Właśnie zakończyły się zdjęcia do filmu “Bitwa pod Wiedniem” Renza Martinellego. W obsadzie międzynarodowej superprodukcji znaleźli się m.in. Piotr Adamczyk, Jerzy Skolimowski i Borys Szyc.

Zdjęcia do filmu rozpoczęły się w Rumunii 2 maja 2011 roku. Budżet filmu wyniósł 50 mln zł, zagrało ponad 100 aktorów, 10 tys. statystów i 3 tys. koni. Zdjęcia trwały 13 tygodni i kręcone były w kilku krajach Europy.

Jerzy Skolimowski (król Jan III Sobieski) tak opisywał zdjęcia do filmu: – Grałem ostatnio scenę w zbroi, która waży 25 kilo i w futrzanym płaszczu, który waży kilkanaście kilo. Musiałem ciągnąć konia pod górę, lano na nas sztuczny deszcz, a w drugiej ręce trzymałem szablę. Działo się to w Rumunii w 35-stopniowym upale. Zapłaciłem więc cenę za to, że cały czas zgadzam się grywać – mówił z przekąsem Skolimowski.

Z udziału w filmie bardzo cieszy się Piotr Adamczyk. – Co zrobiło na mnie największe wrażenie? Wnętrza barokowych pałaców w Turynie i Mantui oraz precyzja i kunszt włoskich kostiumografów. Dość powiedzieć, że surdut cesarza Leopolda I, którego grałem, miał autentyczne, złote guziki, a budżet na kostiumy do tego filmu wielokrotnie przekraczał całkowite budżety wielu polskich produkcji – dodał aktor.

PAP, bez

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.