Piotra Polka przygoda z motoryzacją

Aktor Piotr Polk, znany m.in. z serialu “Ojciec Mateusz”, opowiedział PAP Life o swojej przygodzie z motoryzacją. – Mój pierwszy samochód miał kolor czerwieni brazylijskiej – zdradził Polk.

Dziś Piotr Polk jeździ lexusem i przyznaje, że lubi komfortowe samochody, jednak swoją przygodę z motoryzacją rozpoczął od garbusa… – Moim pierwszym samochodem był Garbus z automatyczną skrzynią biegów. Jego cechą charakterystyczną było to, że podczas deszczu nabierał wody do środka, ale za to miał 17 lat i był koloru czerwieni brazylijskiej. Nazwę wymyślono chyba tylko, żeby podnieść cenę, ponieważ to był normalny czerwony samochód – powiedział Piotr Polk.

Aktor przyznał, że musiał zmienić Garbusa na inny model, jednak nie jest zwolennikiem przesiadania się w coraz to lepsze samochody pod wpływem mody.
- Zmieniam samochód tylko wtedy, gdy jakiś naprawdę mnie zachwyci. Jestem bardzo przyzwyczajony do swoich rzeczy i muszę naprawdę zakochać się w czymś od pierwszego wejrzenia, żeby zdecydować się na zmianę – przyznaje aktor i dodaje, że tak naprawdę nie zna się na motoryzacji…

- Jestem na bakier z motoryzacją. Nie znam się na silnikach, nie zaglądam pod maskę. Kiedyś poprosiłem sprzedawcę, żeby pokazał mi bagażnik. Zobaczyłem, że jest duży i powiedziałem, że kupuję. On się zdziwił i zapytał, dlaczego nie chcę wiedzieć o tym samochodzie nic więcej, a ja powiedziałem, że mam tak dużego psa, że muszę kupić ten i koniec. Byłem chyba nienormalnym klientem w tym salonie. Ale wszystko według potrzeb – śmieje się Polk, który jeździ już od 30 lat i bardzo miło wspomina swoje pierwsze motoryzacyjne podrygi.

- Jeżdżę od 20. roku życia. Robiłem prawo jazdy jeszcze na maluchu. To była zima. Mój ojciec specjalnie wybrał taką porę, żebym zaczął kurs w trudnych warunkach. To była dla mnie wielka przyjemność. Dziś jeżdżę samochodem, bo pozwala mi się przemieścić z punktu A do punktu B. Mam dobry samochód i nie muszę się ścigać. Wiem, co mam pod maską i jeżdżę z absolutną przyjemnością – powiedział Polk.

PAP, bez

 

 

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.