Piraci drogowi już nie stracą prawa jazdy

PODKARPACIE Za uzbierane 24 pkt. karne pójdą na kurs reedukacyjny

W świetle nowych przepisów kierowca, który uzbierał 24 punkty karne nie straci jak dotychczas prawa jazdy i nie będzie musiał ponownie zdawać egzaminu a zostanie skierowany na kurs reedukacyjny. Jednak sami kierowcy obawiają się, że przyczyni się to do większej bezkarności na drogach.

Ustawa o kierujących pojazdami, która dostosowuje polskie prawo do dyrektyw Unii Europejskiej, została już podpisana przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Zamiast na ponowny egzamin kierowcy łamiący przepisy pójdą na kurs reedukacyjny.

– Myślę że to zły pomysł – przyznaje pan Andrzej, kierowca z Rzeszowa – Piraci drogowi przestaną się obawiać kar, posiedzą kilka godzin na kursie a potem będą robić to samo.

Byle by „odbębnić” kurs

Dotychczas kierowcy, którzy za wykroczenia drogowe uzbierali 24 punkty karne, tracili prawo jazdy i ponownie zdawali egzamin. Jeżeli chcieli odjąć sobie punkty, płacili 250 zł i szli na kurs dzięki któremu odliczane im było maksymalnie 6 pkt. karnych.

– Z tego co wiem, kurs był tylko do odbębnienia a kierowcy wcale się do niego nie przykładali – mówi Krzysztof Szczęch, właściciel Ośrodka Szkolenia Kierowców Nova w Łańcucie – Odebranie prawa jazdy było karą dla kierowców, którzy musieli ponownie zdawać egzamin i często zdarzało się, że oblewali. Myślę, że poprzez wprowadzenie nowych przepisów mogą się czuć bardziej bezkarni.

Katarzyna Szczyrek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments