PiS apeluje o stworzenie przestrzeni parkowej na Drabiniance

Nie pozwólmy zabetonować naturalnych płuc miasta! Fot. Paweł Dubiel

RZESZÓW. Rzeszowscy radni Prawa i Sprawiedliwości nie przestają zabiegać o zabezpieczenie kolejnych terenów zielonych w Rzeszowie przed ewentualnymi inwestycjami budowlanymi.

W czwartek na osiedlu Drabinianka odbył się briefing prasowy w tej sprawie. – Chcemy przedstawić projekt uchwały, który znajdzie się na najbliższej sesji Rady Miasta Rzeszowa, i który dotyczy utworzenia w okolicy ul. Grabskiego, Kwiatkowskiego i Żwirowni przestrzeni parkowej, pięknego miejsca, które służyłoby mieszkańcom Drabinianki, Nowego Miasta czy Budziwoja – mówił Marcin Fijołek, szef klubu PiS. Jak można było usłyszeć, „miasto powinno podjąć trud zainwestowania w tereny przy Żwirowni, dbając przy tym o zieleń, jak i rzeszowian”. – Nie chcielibyśmy, aby na tym obszarze zostały wylane tysiące ton betonu – wskazywał Fijołek.

W stanowisku uchwały autorstwa PiS znalazł się także punkt odnośnie do objęcia całego obszaru zielonego przy Żwirowni Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. Część tego terenu już jest objęta owym planem, lecz jak tłumaczył Fijołek, nie dotyczy to wszystkich działek. – Tego wymagają pewne zasady ładu przestrzennego i tworzenia spójności terenu – wyjaśniali radni PiS. Samorządowcy liczą, że Rada Miasta przychyli się do pomysłu budowy przy Żwirowni parku. – Dobrze urządzona zieleń to przede wszystkim poprawa estetyki Rzeszowa, ale także zachęta do zamieszkania w mieście oraz zachęta dla potencjalnych firm – zaznaczał Fijołek.

kl

15
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
budowlaniecprawnikpiotr47TwardyPis działa na szkodę miasta! Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
budowlaniec
Gość
budowlaniec

W Polsce 4 rok rządzi pis. Czy w Rzeszowie w skutek działań pisu powstała jakaś zagraniczna fabryka aut czy elektroniki? Oczywiście nie. Co daje jedyne zatrudnienie tutaj to mieszkaniówka. Dlaczego pis chce zabić mieszkaniówkę coś co daje zatrudnienie?

piotr47
Gość
piotr47

Ludzi w Rzeszowie co rok więcej o 1500-2500 Pis powinien raczej zabiegać o budowe mieszkań żeby Ci ludzie mieli gdzie mieszkać. Kolejny już park jest niepotrzebny. No i to koszty.

Twardy
Gość
Twardy

Park na cudzych działkach? Ciekawe czy właściciele wiedzą że pisowi sie marzy kolejny Park Papieski na cudzym.

prawnik
Gość
prawnik

Niech PIS się opamięta. Kto zapłaci odszkodowania ludziom za zabranie ich mienia?
Czy politycy pisu zapłacą z własnej kieszeni czy za ich głupotę zapłacą rzeszowscy podatnicy?

Mały przykład jak w innych miastach to się skończyło!

Kraków:
https://krakow.onet.pl/krakow-miasto-zaplaci-55-mln-zl-odszkodowan/26z8s1h

Kielce:
http://kielce.wyborcza.pl/kielce/1,47262,19543987,miasto-zaplaci-odszkodowania-za-plany-zagospodarowania-pozwy.html

mieszkaniwc Kwiatkowskiego
Gość
mieszkaniwc Kwiatkowskiego

To jest tylko kiełbasa wyborcza pisu i to ciut już zaśmiedła.

Za rządów Szlachty z pisu w Rzeszowie gdzieś koło 1999 może 2000 roku w sieci pojawiły się wizualizacje jak będzie wyglądał park obok żwirowni!

… minęło prawie 20 lat i dalej PIS o tym samym? Ludzie toż mieliście władzę mieliście większość to trzeba było działać. A teraz ludzie was kopli w 4 litery i w radzie miasta nie możecie dosłownie nic. Tak z grubsza wygląda „praca” polityków pisu.

Pis działa na szkodę miasta!
Gość
Pis działa na szkodę miasta!

Politycy rzewszowskiego pisu chcą zarżnąć u nas budowlankę. Bo oni nie urodzili się w Rzeszowie i nie działają na rzecz rozwoju miasta!

Przekaz jest taki że to Kraków ma być dużym silnym ośrodkiem a nie Rzeszów i dlatego politycy rzeszowskiego pisu dosłownie każde pozwolenie na budowę starają się zablokować. Sami sprawdzcie. Każdy protest na jakimkolwiek osiedlu organizowany przez pis i w tłumie politycy pisu!

Kaganiec
Gość
Kaganiec

Dla potencjalnych firm….Oczywiście!Układy z ratuszem.Tzw. Deweloperzy to zwykłe buraki rodem z wiosek.Budują WSTRĘTNE bloczki z najtańszych materiałów i wciskają przyjezdznym jakie to nie są ,,apartamenty”.Toż to zwykła partanina. Ceny za zwykłe mieszkanie jak za wieżowiec w Warszawie.Z ch*ja pospadaliście chyba. Przestańcie kupować te gnioty to się skończy tym parweniuszom.Lepiej kupić dom.Wyjdzie cenowo to samo a o niebo lepiej się mieszka.

murarz
Gość
murarz

Budowa mieszkań napędza gospodarkę i daje pracę wielu ludziom. Bez deweloperów będzie jak w Przemyślu. Puste ulice, pozamykane lokale z kartkami likwidacja i co roku mniej o kilka tyś mieszkańców. Jeśli uważasz że ceny mieszkań są za wysokie sam budój i sprzedaj tanio.