PiS ciśnie marszałka w sprawie CBA

Marszałek Karapyta odpowiadał w poniedziałek na dziesiątki pytań odnośnie do interwencji CBA, ale ani radni ani dziennikarze nie dowiedzieli się niczego nowego. Fot. Arkadiusz Rogowski

RZESZÓW. – Jakoś trudno mi uwierzyć, że marszałek Karapyta nie wie o co chodzi – mówi Wojciech Buczak, Przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości.

– My nie jesteśmy zaskoczeni wizytą CBA, ale marszałek powinien się wytłumaczyć, o co w tym wszystkim chodzi – mówił na poniedziałkowej sesji sejmiku radny Wojciech Buczak. Przewodniczący Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość domagał się od marszałka Karapyty wyjaśnień, wnioskując nawet o zmianę porządku obrad. Zdaniem opozycji, obecna sytuacja źle wpływa na wizerunek nie tylko samorządu, ale i całego województwa.

– Chciałbym podziękować panu przewodniczącemu za troskę o województwo – rozpoczął nieco ironicznie swoje wystąpienie Karapyta, ale wbrew oczekiwaniom nie powiedział niczego nowego, ograniczając się w zasadzie do przypomnienia oficjalnego oświadczenia. – Dotychczas nie zostałem zaznajomiony z charakterem prowadzonego postępowania i nie zostałem poproszony o złożenie wyjaśnień w tej sprawie – mówił.

Zaprzeczył, jakoby miał kontakt z przedstawicielami CBA i prokuratury. – Moja wiedza wynika ze złożonych w tej sprawie pism o wydanie dokumentów – kontynuował. Przypomniał, że postępowanie prowadzone jest w sprawie domniemanych nieprawidłowości w udzielaniu dotacji w latach 2011-2012, polityki zatrudnienia oraz zagranicznych wyjazdów służbowych. – Do czasu, dopóki nie będę miał pewnej wiedzy od organów prowadzących sprawę, nie będę komentował prowadzonego postępowania, którego stałem się obiektem – zadeklarował stanowczo.

Radnych PiS nie usatysfakcjonowała ta odpowiedź. – Spodziewałem się, że usłyszymy na czym polega problem, skąd ta interwencja CBA, bo jakoś trudno mi uwierzyć w to, że marszałek nie wie o co chodzi – skomentował Buczak. – To może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie gospodarki województwa – dodał.

Klub PiS nie wyklucza złożenia wniosku o wotum nieufności wobec marszałka. Kiedy? – Dopóki o pewnych rzeczach nie wiemy, nie można stawiać oskarżeń i jakichś radykalnych wniosków – wyjaśnił Buczak.

Pojawiły się głosy o możliwych zmianach koalicji PO-PSL-SLD, ale przewodnicząca Sejmiku Teresa Kubas-Hul zaprzeczyła, by wizyta CBA w UM spowodowała jakieś wewnętrzne problemy.

Arkadiusz Rogowski

do “PiS ciśnie marszałka w sprawie CBA”

 1. prosty chłop

  marszałek karapyta to przyjaciel wójta gminy wiązownica mariana ryznara

 2. Stella van Genth

  Dlaczego go nikt nie wywiezie na taczkach?Przecież ten człowiek nie ma za grosz honoru!Gdyby miał to by ustąpił lub chociaż zawiesił swoją działalność na czas wyjaśnień,stawianych mu zarzutów.

 3. Aaron Nusselbaum

  No i smród z Podkarpacia,dotarł już nawet do Brukseli.Unia Europejska postanowiła wstrzymać dotacje dla Podkarpacia.

 4. karwowski

  w Japoni – jakby miał odrobinę honoru – harakiri
  w Polsce – honor nie wchodzi w grę – taczki

 5. Jozef Wisarionowicz Stalin

  Juz czas na was Karapyta. Juz czas !

  • Alek

   Urlop bezpłatny albo dymisja takie powinny byc standardy polityczne w Polsce.To nie pierwsza wpadka marszałka, już sprawa z finansowaniem wiecu pod pomnikiem Gen.K.Swierczewskiego jest podstawą dymisji ale to było by chyba możliwe w Japonii.

 6. zet

  Nic się nie stało to , PSL normalka.

 7. Antek

  Koalicja PO-PSL- SLD czyli dawny PZPR to najlepszy wizerunek pokarpacia i województwa!

 8. Aaron Nusselbaum

  Dowiemy się o wszystkim!Ale nie z ust marszałka Karapyty.Tylko od Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie,jak zakończy śledztwo i będzie rozprawa sądowa.

 9. polaczek

  ten calu urząd marszalkowski to miejsce gdzie wszystkie ku**y ze świecznika upychają swoje pociechy żeby nie siedziały na bezrobociu dodatkowo kręcenie lodow też jest powszechne sam jestem ciekaw co z tego wyniknie (dzialań CBA) podejrzewam że sprawa zostanie wyciszona dla dobra stołow

 10. Jagoda

  jakie wojewodztwo taki marszałek oj nawet wyglad pali w oczy

 11. grześ

  W trosce o województwo to raczej CBA czynności podejmuje, czyż nie ?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.