PiS odsunięty od władzy w Przemyślu

Działacze PiS w Przemyślu oznajmili, że będą w opozycji do prezydenta R. Chomy i jego ugrupowania a także do PO. Od lewej- W. Bukowski, A. Matusiewicz i J. Hamryszczak

PRZEMYŚL. PO i Regia Civitas bierze odpowiedzialność za rozwój miasta. Opozycja nie ma nawet wiceprezydentów

Przemyscy działacze PiS ogłosili, że w związku z zawiązaniem się koalicji PO z Regia Civitas (ugrupowanie prezydenta Roberta Chomy), ich partia przechodzi do opozycji. Konstruktywnej – jak podkreślają.

W ten sposób PiS zgadza się na oddanie władzy koalicji „centrolewicowej”- jak określił ją szef przemyskiego PiS Andrzej Matusiewicz, czyli PO i RC. Co w takim razie z „szeroką koalicją” o jakiej publicznie wypowiadał się prezydent Robert Choma? Czy radni PiS, których do rady miejskiej weszło 5 osób dostali propozycję objęcia ważnych stanowisk? – Zostaliśmy zaproszeni na spotkanie, które odbyło się w czwartek po wyborach, ale usłyszeliśmy żadnych konkretów – mówi Władysław Bukowski, szef klubu radnych PiS w radzie Przemyśla. Dodaje, że widać było, iż koalicja PO-RC już stała się faktem. – Nie dostaliśmy oferty wejścia w koalicję – twierdzi Andrzej Matusiewicz. I dodaje, że prezydent Robert Choma podczas kampanii wspierał radnych wojewódzkich z PO w swoich ulotkach. Widać było również, jego zdaniem, że nie „szuka” szerokiej koalicji, bo odwołał wiceprezydentów z PiS – Dariusza Iwaneczkę i Wiesława Jurkiewicza. – Ten ostatni przez 8 lat go wspierał – twierdzi A. Matusiewicz. – Fakt odsunięcia dotychczasowych zastępców od pracy w UM odczytujemy jako brak woli ze strony Prezydenta do kontynuowania współpracy z radnymi Prawa i Sprawiedliwości.

W związku z tym, że znaczenie PiS zmalało w radzie miejskiej, czy władze partii obawiają się, że zmaleje także liczba członków, bo część działaczy zechce odejść do stowarzyszenia Polska Jest Najważniejsza? – Nie mamy sygnałów, by ktokolwiek chciał tam przejść – stanowczo odrzuca takie przypuszczenia A. Matusiewicz.

Dorota Szturm-Szajan

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments