PiS: przyłączenie gmin Trzebownisko i Głogów Młp. jest nierealne

– Prezydent chce być w oczach mieszkańców dobrym gospodarzem, ale “czarno na białym” widać, że wyciąganie co jakiś czas tematu przyłączania gmin do niczego nie prowadzi – mówi Robert Kultys, radny PiS. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. – Gdy prezydent zauważa, że coś niepochlebnego zaczyna się wokół niego dziać, to wyciąga temat włączania gmin – zauważa Robert Kultys, radny PiS.

– Nie chodzi o przesunięcie znaku drogowego, ale o urbanizowanie przyłączonych gmin – mówił Robert Kultys, radny PiS, o planach prezydenta Tadeusza Ferenca w sprawie przyłączenia całej gminy Trzebownisko albo jej części i części Głogowa Małopolskiego. – Uważam, że prezydent wychodząc z taką propozycją chce odwrócić uwagę od rzeczy, które mu nie wyszły. Przykładem jest okrągła kładka, która jest totalną klapą, i stać się w oczach mieszkańców dobrym gospodarzem – dodaje.

Radny PiS konferencję prasową zwołał w czwartek (13 bm.). – O planach prezydenta dowiedziałem się z mediów – podkreślał. – To chyba nie tak powinno wyglądać?

Uchwały są dwie
Przypomnijmy, że na wtorkową (18.12) sesję Rady Miasta trafiły dwie uchwały dotyczące przesunięcia granic miasta na północ. W jednej prezydent chce przejąć cała gminę Trzebownisko, a w drugiej – część tej gminy (w tym lotnisko w Jasionce) oraz cześć Głogowa Małopolskiego. – Generalnie pomysł uważam za nietrafiony – mówił.

– Kiedy ostatnio gościła u nas wiceminister Machowska, wprost powiedziała, że sytuacja między gminami a prezydenta jest tak napięta, że bez zgody wszystkich stron nie ma szans na dalsze poszerzanie – zauważył Kultys. Z nieoficjalnych źródeł wiemy jednak, że prezydent usilnie będzie dążył do przyłączenia wspomnianych terenów.

Północ czy wschód?
Zdaniem radnego PiS, przyłączenia terenów północnych mija się z celem. – Pamiętajmy, że gmina Trzebownisko, to nie tylko lotnisko, ale i tereny, które, powiedzmy sobie szczerze, nigdy nie będą miejskimi – mówił Robert Kultys. W jego ocenie miasto powinno rozrastać się w kierunku wschodnim, np. przyłączając Krasne, gdzie znajduje się mnóstwo terenów inwestycyjnych.

Innego zdania są radni PO. – Uważam, że oczy Rzeszowa powinny być skierowane na północ – mówiła nam Jolanta Kaźmierczak, radna PO.

Ewelina Nawrot

10
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
wnuk kolejarzakoziołWacekolorzeszowiak Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
wnuk kolejarza
Gość
wnuk kolejarza

W artykule napisano jedną bzdurę: że ma być przyłączona „część Głogowa Małopolskiego”. Głogów Małopolski jest miastem zajmującym 14km2 powierzchni, ale i siedzibą gminy zajmującej ponad 10 razy więcej terenu, wiecej niż Rzeszów. Jest więc nieprawdą, że ma być „przyłączona część Głogowa Młp”.: tematem przyłączenia są 2 miejscowości z gminy Głogów Małopolski: Miłocin k/Rzeszowa i Pogwizdów Nowy. Jestem za tym przyłączeniem (wraz z częścią gm.Trzebownisko), natomiast jestem także za tym, by prezydent Rzeszowa wreszcie po 4 latach odrzucania jego pomysłów przez Rząd zrozumiał, że za takie rzeczy trzeba brać się SKUTECZNIE – to jest – odpowiednio przeprowadzać je logistycznie. Jednym z… Czytaj więcej »

kozioł
Gość
kozioł

Cyprysia trzeba omiśkować

Wacek
Gość
Wacek

uważam, że nic nie przyłączać. Trzebownisko sobie, Głogów sobie, Rzeszów sobie.
po co się przyłączać, by podatki wieksze placic?? zeby czekac pare tygodni na glupie pismo z rzeszowskiego urzedu ?? zeby w kolejkach stac w urzędzie ?? po co ??
kocham glogow i nie pozwole go przylaczyc.

olo
Gość
olo

wiadomo PiS! Mroki średniowiecza i inkwizycja im się marzy! Kononowicz by sie donich nadawał ze swoim hasłem wyborczym! żeby nic nie było!

rzeszowiak
Gość
rzeszowiak

Okrągła kładka Panie kultys jest niewypałem ?? a co koleś powiesz na to —>”Okrągła kładka dla pieszych wybudowana nad al. Piłsudskiego w Rzeszowie zwyciężyła w ogólnopolskiej, IV edycji „Konkursu Mostowego” im. Maksymiliana Wolfa.”
To w pisolskiej chorej głowie jest to niewypał ,bo ci ludzie dazą do tego aby miasto w rozwoju stało w miejscu, w innych miastach zazdroszczą nam takiego obiektu i traktuja jako ciekawy obiekt urbanistyczny.

!
Gość
!

I P. Cypryś chciał być prezydentem Rzeszowa ? Nie jestem fanem P.Ferenca ale to dobrze że to on wygrał , bo gdyby Cypryś wygrał to np. o poszerzenie Rzeszowa można byłoby czekać dobre kilka lat a to jest potrzebne .

rzeszowiak
Gość
rzeszowiak

Nareszcie jakieś pozytyw bo miałem nadzieje że moderator tej strony tylko daje te które są przeciwko Prezydentowi.
Ten Cyprys jakby został prezydentem to by była beka nA CAŁĄ POLSKĘ ludzie mieli by ubaw po pachy ze taki kolo co na niczym sie n ie zna zniweluje to co osiagnął dotychczas Pan Ferenc.

pniok rzeszowski
Gość
pniok rzeszowski

Lotnisko z okolica powinno zostac przylaczone do Rzeszowa conajmniej 50 lat temu.

korki
Gość
korki

niech żyje Janusz Palikot i Robert Biedroń !

xyz
Gość
xyz

No cóż, technika odwracania uwagi od ważnych spraw jest dziś w Polsce powszechna, celuje w niej Donek.
Nasz kochany prezydĘt to jedynie mały naśladowca. Niestety u wielu Polaków to „działa”… :-(